banner766

CHP'li Süllü, TTB heyeti ile görüştü

Türk Tabipler Odası Merkez Konseyi ve 40’a yakın Tabip Odası Başkanı’nın hekimlere şiddet olaylarına karşı TBMM Başkanvekili Levent Gök’e yaptığı ziyaret kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü görüşme heyetinde yer aldı.

Güncel 18.10.2018, 14:56
CHP'li Süllü, TTB heyeti ile görüştü

TTB Merkez Konseyi ve oda başkanlarının ağırlayan Levent Gök’e eşlik eden CHP’li heyet Sağlıkta Şiddet Araştırma Komisyonu kurulması için verdikleri önergenin mecliste AKP oyları ile reddedilğini belirtti.

Çalıştığı hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’nın ardından hastanelerde yaşanan şiddet olaylarına karşı 1 haftadır hekimlerin farklı illerde gerçekleştirdiği “Sağlıkta Şiddet Önleme” temalı nöbetin sona ermesi sonrası yasa tasarısı için TBMM’yi ziyaret eden hekimler TBMM Başkanvekili Levent Gök’ü ziyaret etti.

Ziyarette hazır bulunan heyette yer alan Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, CHP tarafından sağlıkta şiddete karşı hazırlayarak verdikleri yasa tasarısının komisyonda görüşülerek meclis gündemine gelmesi için mücadele verdiklerini belirtti. Süllü toplantıda şu görüşlerini ifade etti “36 yıllık Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı eşi olarak sizlerin sorunlarınızı en az sizin kadar iyi biliyorum. Sağlıkta yaşadığımız sorunların çok daha fazla olduğunu hepimiz biliyoruz. Cezanın önleyiciliği tek başına yeterli olmayacaktır. Sağlıkta değişim ve dönüşüm yasası ile gelen Doktorlara yönelik itibarsızlaştırma çok önemli bir sorun. Eskiden Anadolu’da “Doktora Çıkma” sözü bugün “Doktorun kapısına tekmeyi attım içeri girdim” şeklinde bir söyleme dönüştü. Bunun özünde hastayı müşteri, sağlık sektörünü de bir ticari işletme mantığının yattığını hepimiz biliyoruz. Sağlıkta reform ile ilgili daha kalıcı reformlar yapılması gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bu konuda çalışmaları var. Ceza yaptırımı tek başına yeterli olmayacaktır sürecin kalıcı hale gelmesi için koruma, önleme ve eğitim çalışmaları ile desteklenmelidir.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@