banner766

ESKİ ekiplerinden Sivrihisar'da önemli çalışma

Kent merkezi ve kırsalda sorunsuz bir alt yapı ve sağlıklı su temini için çalışmalarını yürüten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) bir yandan Sivrihisar ilçe merkezinde içme suyu hattını yenilerken, bir yandan da ilçede sondaj çalışmalarını sürdürüyor.

Güncel 30.09.2020, 14:49 01.10.2020, 15:53
ESKİ ekiplerinden Sivrihisar'da önemli çalışma

Yaz aylarında gerek artan kırsal nüfusu gerekse bahçe sulamalarının artması nedeniyle su sıkıntısı yaşanan mahallelerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar ile vatandaşların su sorunları çözülüyor. Ekipler bir yandan da ilçe merkezlerindeki içilebilir ve kullanılabilir suyu arttırabilmek için sondaj çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sivrihisar ilçe merkezinde içme suyu hattını sağlıklı borular ile değiştirerek yenileyen ESKİ, ilçe merkezine yakın bölgelerde de sondaj çalışmaları gerçekleştiriyor. Sondaj çalışmalarının ve enerji nakil hatlarının sağlanmasıyla bulunan içme ve kullanma sularının ilçe halkına ulaştırıldığını ifade eden ESKİ yetkilileri, bilinçli su tüketimi konusunda da vatandaşları uyardılar. 

Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sivrihisarlılar ise Büyükşehir Belediyesi'nin ilçede hem alt yapı hem de üst yapı çalışmalarıyla vatandaşın yüzünü güldürdüğünü belirttiler. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:45
Güneş 07:08
Öğle 12:48
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:35
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@