alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de kent merkezi ve kırsal yoğun yol mesaisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından kent merkezi ve ilçe kırsalında sorumluluk alanı içerisinde bulunan yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Güncel 06.06.2021, 13:32 ABONE OL: google news
Eskişehir'de kent merkezi ve kırsal yoğun yol mesaisi

Ekipler, 1/1000 ölçekli imar planına göre genişletilen Ziya Gökalp Caddesinin kamulaştırması tamamlanan kısmında sıcak asfalt serimine başladı. Kent merkezinde yol çalışmalarının başladığı bir diğer yer ise Kartopu Caddesi oldu.

Kırsalda ise bir çok farklı noktada iş programı dahilinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Çifteler ilçesinde Orhaniye-Osmaniye-Hayriye Mahalle yollarında kış mevsimi sebebiyle meydana gelen deformasyonların bakım, onarımları ekipler tarafından yapılıyor. Bölgesel olarak bozuklukların olduğu kısımlarda asfalt bakım onarım çalışmaları yapılarak yol güzergâhı sürücüler açısından güvenli hale getiriliyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, diğer ilçelerde devam eden onarım çalışmalarının; İnönü ilçesi Kümbetakpınar-Esnemez arası, Tepebaşı ilçesi Kavacık-Karaçobanpınarı-Behçetiye-Çalkara Mahalleleri, Tepebaşı ilçesi Yakaboyu-Gündüzler-Beyazaltın, Mollaoğlu Mahalle yolu, Odunpazarı ilçesi AşağıKalabak-YukarıKalabak, Mahallelerinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Yetkililer, Odunpazarı ilçesi Avdan-Akçakaya Mahallelerini birbirine bağlayan 6 kilometrelik mahalle yolunda da mekanik malzeme serimi ile altyapı çalışmalarının başladığını ve sonrasında da asfalt seriminin yapılacağını sözlerine eklediler.

Yetkililer, resmi kurumlar ve mahalle muhtarlarından gelen talepleri titizlikle inceleyip, öncelik durumuna göre mahalle yollarında çalışmaların sürdüğünü belirterek, sürücülerden çalışma yapılan kesimlerde trafik işaretlerine uyulmasını istediler.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@