alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de mevsimlik işçiler için yeni yerleşke

Eskişehir Anadolu Rotary kulübü tarafından projelendirilen, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkıları hayat bulan Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü’nün açılışı yapıldı. Açılış törenine katılanlar, çocuklar için hazırlanan defterlere ön söz yazdı.

Güncel 06.06.2021, 14:02 08.06.2021, 00:07 ABONE OL: google news
Eskişehir'de mevsimlik işçiler için yeni yerleşke

Sevinç Mahallesi’nde yer alan Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü’nün temeli 2015 yılında atıldı. Göç Kampüsü; Sevinç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren mevsimlik tarım işçilerinin ve ailelerinin; sağlık, eğitim gibi konu başlıkları başta olmak üzere, temel bilgi ve donanımlarının artırılması; okul hayatından uzak kalan çocukların eğitimlerinin eksik kalmaması amacıyla hazırlandı.

5 konteynerdan oluşan Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü’nde, bölgede yaşamakta olan 1200 kişinin sağlık taraması, okula gidemeyen çocukların eğitimleri, kadınların yaşamlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve bilinçlendirilmesi konularında eğitimler gerçekleştirilecek.

Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir İl Göç İdaresi Daire Başkanı Gökhan Akyıldız, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Özcan, Anadolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Taner Alkara, 2430. Bölge Guvernör’ü Serhan Antalyalı, Sabahattin Kırtunç’un Eşi Tülay Kırtunç ile çok sayıda mevsimlik tarım işçisi ve çocuk katıldı. 

Konuşmaların ardından, Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü’nün oluşumunda emeği bulunanlara teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket töreninin ardından törenle Sabahattin Kırtunç Göç Kampüsü’nün açılışı yapıldı. Açılış törenine katılanlar hep birlikte Göç Kampüsünü gezdi. Katılımcılar, çocukların eğitim göreceği derslikte yer alan defterlere çocuklar için ön söz yazdı.

Tören, çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@