alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de sınav açıklaması! Bu şartlarda yapılamaz

Eskişehir Eğitim Sen Şube Baskanı Faik Alkan, eğitimcilerin aşılanmamasına dikkat çekerek "17 Mayıs'a sayılı günler kaldı ve Eskişehir'de aşılanmayan binlerce eğitim ve bilim emekçinin aşılanması hala gerçekleştirilemedi. Uzaktan eğitime erişemeyen milyonlarca öğrenci MEB'in gündeminde dahi değil. Bu şartlarda okullarda sınavlar yapılamaz" dedi.

Güncel 06.05.2021, 16:56 09.05.2021, 16:32 ABONE OL: google news
Eskişehir'de sınav açıklaması! Bu şartlarda yapılamaz

Alkan "2 Temmuz'a kadar okulların açık tutulacağı MEB’in gündeminde olmasına rağmen belirsizlik hali devam ediyor. Eskişehir'de günlük Covid rakamları hala yüksek. Bu şartlarda okullarda sınavlar yapılamaz. 2 Mart'tan 29 Nisan'a kadar her kademede 70'e yakın okulda öğretmen arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Pandemi ve eğitim başlığında en az 300'e yakın öğretmen arkadaşlarımızla süreci ele alan bir saha çalışması gerçekleştirdik" dedi.

Alkan şöyle konuştu;

"Öğretmenlerin büyük bir kısmı salgının yönetiminde başarısız olunduğunu söylüyor. "Aşılar nerede?" sorusu çok soruldu. Öğretmenler, geleceğe dair plan yapamadıklarını, okulların fiziki olarak hazır olmadığını, derse katılım oranının yüzde 10 olduğunu, uzaktan eğitimde bu oranın daha da düştüğünü özellikle liselerde vurguladılar. Sığınmacı ve mülteci çocukların derslere giremediklerini, taşımalı sistemin çok yetersiz olduğunu, mesleki açıdan bir yabancılaşma yaşadıklarını söylediler. Öğretmen arkadaşlarımız uzaktan eğitim sürecinin kendi bireysel çabalarına bırakıldığını, karar alma süreçlerine dahil olmadıklarını adeta günlük bir süreç yaşadıklarını belirtiler. Öğretmenlerin çoğunluğu uzaktan eğitim sürecine ilişkin alınan kararların değiştirildiğine dikkat çekerken gösterdikleri çabalara rağmen yeteri kadar etkili olamadıklarından şikayet ettiler"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 03:28
Güneş 05:23
Öğle 13:05
İkindi 17:02
Akşam 20:37
Yatsı 22:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@