alexa

banner912

banner766

Eskişehir'deki bu çalışmalar tüm Türkiye'ye örnek oluyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Çocuk Hakları’ konulu ulusal deneyim paylaşım toplantıları devam ediyor. Çocuk Hakları konusunda birim kuran ve yıllardır bu alanda önemli çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları çeşitli belediyeler, sivil toplum kuruluşları ile kurum ve kuruluşlara da örnek oluyor.

Güncel 22.03.2021, 14:59 23.03.2021, 13:23 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki bu çalışmalar tüm Türkiye'ye örnek oluyor

‘Çocuğa Yönelik İhmal ve İstismarı Önleme’ ve ‘Pandemide Belediyelerin Çocuk Çalışmaları İyi Örnek Uygulamaları’ başlıklı toplantıların ardından Mart ayında gündemini ‘Ekran Bağımlılığı’ olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan belediye, STK temsilcileri ve yöneticileri ile bu konuyu masaya yatırdı. Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya Konya, İstanbul ve İzmir’den belediyelerin yanı sıra Odunpazarı Belediyesi ile Çocuğa Şiddeti Önleme Ağı, Habitat Derneği, Eksi 25 Derneği, Uçan Süpürge gibi sivil toplum kuruluşları da katıldı. Toplantıda çocukların ekran başında geçirdikleri süreler, çocukları dijital dünyada bekleyen tehlikeler, teknoloji kullanım oranları, dijital dünyanın çocuklardan ne beklediği, çocukların dijital ekranda neden çok fazla zaman geçirdiği üzerine konuşulduğunu ifade eden Çocuk Hakları Birimi yetkilileri, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile çocuk temelli çalışmalar konusunda birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

Bir sonraki toplantıya katılmak isteyen kurum veya sivil toplum kuruluşlarının 0 538 876 38 73 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çocuk odaklı belediyecilik çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:39
Yatsı 21:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@