banner804

banner766

Son Dakika

Eskişehir'den kurban bayramı mesajları

Kurban Bayramına sayılı saatler kala Eskişehir'in bürokratları, siyasileri ve STK temsilcileri kutlama mesajı yayımlıyor. O mesajları sizler için derledik.

Güncel 30.07.2020, 13:00 04.08.2020, 20:30
Eskişehir'den kurban bayramı mesajları

ESKİŞEHİR VALİSİ EROL AYYILDIZ

"Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği, millî ve manevî ortak değerlerimizin canlandığı, milletçe kenetlenmemizi sağlayan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu, mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği; dargınlıkların unutulduğu, paylaşmanın arttığı, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaştığı, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı çok özel günlerdir. 

Yaşadığımız coğrafya millî birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe azami özen gösterilmesi gereken bir coğrafyadır. Bu özel günü vesile kılıp, varsa kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı bir kenara bırakmalı; saygıyla, sevgiyle, hoşgörüyle tam bir kaynaşma sağlamalı ve birliktelik ruhuyla hareket ederek, sürekli dayanışma içinde olmalıyız.

Gelin bu özel günde, Kovid-19 salgınının azalarak da olsa devam etmekte olduğunu unutmadan; maske, sosyal mesafe ve temizliğe de azami oranda dikkat ederek Kurban Bayramı’nın sevincini arkadaşlarımızla, akrabalarımızla, dostlarımızla; engelli, yardıma muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla; gözü pencerede, kulağı kapıda olan yaşlılarımızla; baş tâcımız olan anne ve babalarımızla; şehitlerimizin emanetleri ve aileleriyle, kahraman gazilerimizle hep birlikte paylaşalım. Millet olarak paylaşmanın ve bununla beraber Kovid-19’la mücadelenin de en güzel örneğini herkese gösterelim.

Kovid-19 salgının başladığı andan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimizin ve hükümetimizin aldığı önlemlere uyan, Kurban Bayramı süresince de gereken hassasiyeti gösterecek olan tüm Eskişehirli hemşehrilerime sabırları ve anlayışları için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Valilik olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız eliyle gerekli tüm önlemler alınmıştır. Bayram süresince görevi başında olacak güvenlik, sağlık, zabıta, itfaiye ve telekom personelimiz başta olmak üzere tüm görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hayırlı mesailer diliyorum. Seyahate çıkacak vatandaşlarımızdan da trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini bekliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Eskişehirli hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarken; mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize, İslâm âlemine ve tüm dünya ülkelerine huzur, barış ve adalet getirmesini temenni ediyor; bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlıklı, uzun bir ömür diliyor, selâm ve saygılarımı sunuyorum."

ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ PROF. DR. EMİNE NUR GÜNAY

"Kurban; yaklaşan, yakınlaşan…

Bayram; huzur, mutluluk, sükûn...

Kutlu zamanlardan biri olan Kurban Bayramına erişmenin mutluluğunu, toplumsal paylaşmanın hazzını, dayanışmanın gücünü hep birlikte yaşıyoruz. Ülkece ve dünyaca zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde bayramlarımızın değerini daha iyi anlamaktayız. Bayramlar sadece kendi milletimiz için değil, bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Milletçe dayanışma ve kenetlenmeye muhtaç olduğumuz bu zor günlerde bayram, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren önemli bir fırsattır.

Covid-19 nedeniyle geçmiş bayramlardaki geleneklerimizden belki uzak kalacağız, daha bireysel yaşayacağız. Bu süreçte tüm yakınlarımız ve milletimiz için kurallara uyacağız, bu süreçten de ülke olarak başarılı çıkacağız. Tüm İslam alemi olarak inşallah önümüzdeki sene gelecek olan bayramlara tüm sevdiklerimizle sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmak için kurallara uyacağız. 

Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık ve huzur getirmesi dileğiyle kurban bayramınızı kutluyorum.

Hayırlı Bayramlar…"

ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER

“Sevgiyi, hoşgörüyü, kardeşliği,  huzuru paylaşarak zor günlerimizi dayanışmayla hep birlikte aşacağımıza olan inancımla tüm yurttaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bayramlar, yurttaşlarımızı dostluk ve kardeşlik duygularıyla buluşturan, sevginin, saygının, hoşgörünün pekiştiği, kaygıların unutulduğu özel günlerdir. Ancak ülke olarak içinde bulunduğumuz durum bayramı da etkilemiştir.

Emekliyi, emekçiyi, esnafı, çiftçiyi derinden yaralayan ekonomik kriz, tüm dünyayı ektisi altına alan covid19 salgını ile birlikte daha da ağırlaşmıştır. Yediden yetmişe tüm kesimler bu krizi en derinden hissetmektedir. 

Bu zor günleri toplum olarak içimizde yüzyıllar boyu taşıdığımız dayanışma ruhu ile aşacağımıza yürekten inanıyorum. 

Dünyada ve ülkemizde yaşanan acı olayların sona erdiği; emeklinin, emekçinin, çiftçinin alın terinin karşılığını aldığı; işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasaklamaların son bulduğu; gerçek anlamda demokrasiyi, adaleti ve barışı büyüten, ürettiğini eşit ve hakça paylaşan bir ülke ve dünya hepimizin en büyük arzusu. 

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere duygusal zenginliklerimizi anımsatan, mutluluk ve sevincimizin çoğaltan Kurban Bayramı’nda, tüm yurttaşlarımıza sağlık ve huzur içinde geçirecekleri nice bayramlar dilerim. Ülkemizin ve tüm islam aleminin Kurban Bayramı kutlu olsun.”

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN

"Ulusal ve dini bayramlarımız, Türk milleti olarak bizleri bir arada tutan en önemli günlerimizdir. Bir bayram sabahında uyanmak, bizler için dünyanın birçok ülkesinde göremeyeceğimiz bir coşku ve birliktelik sevincini yaşamaktır. Bu coşku ve birliktelik ruhunu birbirimize aktarmaktır. 

En büyük dileğim, ülkemiz insanının, birbirine kızmadan, darılmadan, önyargıyla bakmadan, barış ve huzur içinde nice yeni bayramlara erişmesidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise, içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını nedeniyle dikkatli olmaktır. Büyüklerimizin gönlünü almak için lütfen onları sağlıklarından etmeyin. 

Mübarek Kurban Bayramının, Türk Milletine ve İslam Alemine iyilik, huzur ve barış getirmesini dilerim.

Hep birlikte, sağlıklı bayramları paylaşmak umuduyla!"

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KAZIM KURT

"Sevgi, saygı ve hoşgörünün simgesi olan bayramlar küslüklerin bittiği, büyük küçük herkesin ortak paydada buluştuğu özel günlerdir. 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs salgını ile etkin mücadele sürüyor. Bizler için bayramlar, büyüklerimizle ve ailenin diğer fertleri ile bir araya geldiğimiz; eşimizi dostumuzu ziyaret ettiğimiz özel günlerdir. Ancak koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde bu ziyaretlerimizi ve birlikteliklerimizi oldukça kısıtlı tutmak hatta bu birlikteliklerden olabildiğince kaçınmamız gerekiyor. Bu bayram da büyüklerimiz ve sevdiklerimizi ziyaret etmek yerine, onlarla telefonla konuşmayı tercih edelim. Eminim ki onlar da bu durumu anlayış ile karşılayacak ve bizlere kırılmayacaklardır. Kendi sağlılığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uymayı unutmayalım. 

Kıymetli hemşehrilerim, ekonomik olarak da büyük bir kriz yaşıyoruz. Bu ekonomik krizi daha kolay atlatabilmemiz için birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Ülkemiz, daha da zor günlere gebe, milletçe birbirimize destek vermemiz ve dayanışma içinde olmalıyız. Bayramlar, bir toplumda millet olmanın, omuz omuza olmanın, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın, kuvvetlendiği günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle dayanışma ruhunu kaybetmeden; hep birlikte sağlık, mutluluk, sevgi, huzur, kardeşlik ve barış dolu nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle; Kurban Bayramımız kutlu olsun"

TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI AHMET ATAÇ

“Ulusal bayramlarımız gibi dini bayramlarımız da barış içinde yaşama arzumuzu ortaya koymak için bize güzel bir fırsat verir. Ülkemiz ekonomik olarak zor günlerden geçiyor. Pandemi, işsizlik ve enflasyon vatandaşlarımızı kuşatmış durumda. İçinde bulunduğumuz olumsuz ekonomik koşullarda yardımlaşmaya her zamankinden çok ihtiyacımız var. Kurban Bayramı’nda olanağı olan her yurttaşımızın geçim sıkıntısı çeken, zor durumdaki yurttaşlarımızın yanında olması, sıkıntılarını aşmada destekçileri olması gerekir. Pandeminin gölgesi altında da olsa huzur içinde geçireceğimiz bu Kurban Bayramı, kırgınlıkların giderilebilmesi, barış, hoşgörü, yardımlaşma gibi değerlerin hayata geçirilebilmesi için önemli bir fırsat. Diliyorum ki bu bayram mutlu, sağlıklı ve barış dolu günleri de beraberinde getirir. Herkes ailesiyle, sevdikleriyle mutlu ve huzurlu olsun. Pandemisiz mutlu bayramlar diliyorum” 

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KEMAL ŞENOCAK

“Bayram” kelimesi kökeni itibariyle “neşe, huzur, mutluluk” anlamlarında gelir ve bizler için bunlar sevdiklerimizle paylaştığımız, paylaştıkça çoğalttığımız duygulardır. İçimize işleyen değerlerimiz, geleneklerimiz, bizlere bu özel günleri sevdiklerimizle bir arada geçirmeyi, birbirimize kenetlenmek için vesile bilmeyi salık vermiştir asırlardır. Ancak içinde bulunduğumuz olağanüstü günler bize yan yana olmadan paylaşmayı, sarılmadan küsleri barıştırmayı, el öpmeden büyüklerimizi başımıza taç etmeyi öğretmektedir. Pandemi süreci birlikte olmadan da “bir” olabildiğimizi göstermektedir hepimize.

Yeni normallerle birlikte “yeni bayramlar” da bir süre daha hayatımızda olacak ve inanıyorum ki aldığımız tedbirler sayesinde özlemle andığımız bayramlar bizlere bir adım daha yaklaşacaktır. Bu bayramda da sevdiklerimizin aldığı her bir sağlıklı nefesin gerçek bir bayram vesilesi olduğunun farkına vararak davranacak sosyal mesafeyi korurken gönüller arasındaki mesafeleri kaldıracağız. 

Bizlere kardeşliği, birliği, eşi dostu gözetmeyi öğreten geleneklerimizin ve bayramlarımızın gerçek anlamlarını idrak etmemize vesile olması dileğiyle, tüm milletimizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, sağlıkla geçireceğimiz nice bayramlar diliyorum."

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FUAR ERDAL

"Kurban Bayramı, insanlar arasında gönül köprüsünün kurulması, dargınlıkların son bularak muhabbet ve merhametin tüm topluma yayılmasıdır. Kurban bayramı, dayanışma ve cömertliktir, bolluk ve berekettir. Bu kutlu Bayram, yakınlaşma, kenetlenebilme, tek yürek olabilme ve içsel muhasebe zamanıdır, kucaklaşma günüdür. Bayramın manevi iklimiyle dargınlıklar son bulur, genciyle yaşlısıyla, fakiriyle zenginiyle herkesin yüzü güler. Bu mehabetli zamanda, paylaşmanın anlamı, birlik ve beraberliğin güzelliği herkesçe çok daha iyi idrak edilir. Bu vesileyle, Anadolu Üniversitesi ailesinin bütün fertlerinin, Eskişehirimiz ve tüm milletimizin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Kurban Bayramının aziz milletimiz ve bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ederek hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhuyla nice bayramlar yaşamamızı temenni ediyorum."

ESKİŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BAŞKANI NADİR KÜPELİ

“Milli ve manevi duyguların iç içe yaşandığı bayramlarımız; dostluğu, kardeşliği, yardımlaşmayı, paylaşmayı pekiştiren, geçmiş ile geleceğimiz arasında sağlam köprülerin tekrar kurulduğu çok anlamlı günlerdir.  

Covid-19 pandemisi nedeniyle ülke ve dünya olarak zor günler geçirdiğimiz bu günlerde bayramlarımızın değerini ise daha iyi anlamaktayız. Milletçe dayanışma ve kenetlenmeye muhtaç olduğumuz bu zor günlerde bayram, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren önemli bir fırsattır. 

Pandeminin etkisini hala gösterdiği bu süreçte ise ailemiz ve sevdiklerimiz için lütfen kurallara uyalım. Alınan tedbirlerin önümüzdeki yıllardaki nice bayramlara sağlıklı bir şekilde ulaşmamız için gerekli olduğunu da unutmayalım.

Bu vesileyle Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler dilerim.”

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI BAŞKANI METİN GÜLER

"Salgın tehlikesi sebebiyle evlerimizde geçirdiğimiz Ramazan Bayramı’nın ardından sağlıkla Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğu ve huzuru içindeyiz.

Bayramlar paylaşmanın, dayanışmanın en üst mertebeye çıktığı, milletimizin örf ve adetlerini yaşattığı kıymetli günlerimizdendir. Böyle günlerde yardımlaşmak, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak çok önemlidir. 

Bayramda yaşadığımız huzur ve sevincin Eskişehir’de ve ülkemizde daim olması temenni ediyor; her günümüzün bayram gibi neşeli ve bereketli olmasını diliyorum. 

Bu duygu ve temennilerle, şahsım ve Eskişehir Ticaret Odası adına, üyelerimizin ve tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum."

AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI ZİHNİ ÇALIŞKAN

“Tüm İslam alemi ve ülkemizde olduğu gibi Eskişehir’imizde de birlik ve beraberliğimizin, dayanışmamızın, dostluk ve kardeşliğimizin pekişeceği Kurban Bayramı’na hep birlikte erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Merhamet duygularımızı harekete geçiren, milli ve manevi hassasiyetlerimizin artmasını, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlayan Kurban Bayramı, milletimiz için bir kaynaşma vesilesi olmaktadır. Tüm hemşehrilerimizin; yaşanan salgına rağmen sevdiklerinden uzak olan ve bayramı buruk geçirenlerin, bayramda kapısının çalınmasını bekleyen yaşlılarımızın, şehit yakınları ve gazilerimiz ile büyüklerimizin bayram sevincini yaşamaları için yanlarında ve yüreklerinde olmaya devam etmeleri ile milletimizin birbiri ile olan bağlılığının pekişmesini diliyoruz.

Salgın nedeni ile sosyal mesafe ve gerekli önlemlere uyarak gerçekleştirecekleri ziyaretlerle yardımlaşmak ve gönül kazanmak sureti ile bayram mutluluğunu paylaşacak tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramlarını kutluyor, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum.”  

MHP ESKİŞEHİR İL BAŞKANI İSMAİL CANDEMİR

"Türk-İslâm âlemi olarak kulluk vazifelerimizi ifâ edip Allah'a teslimiyet şuuru ve duygusu ile bağlanıp, birliğin beraberliğin ve paylaşmanın vukû bulacağı bir Kurban Bayramı'nı da karşılayıp akabinde idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Maneviyatı yüksek olan bu bayramda kulluk vazifemizi ifâ ederken, bizlere atfedilen sorumluluğu esas alıp huzuru, barışı, paylaşmayı, birliği ve beraberliği kendimize düstur edinip ve dahi uygulayarak en güzel şekilde bu güzel günü değerlendirmemiz gerekir.

Bildiğiniz gibi "kurban" kelime mânâsıyla Allah'a yaklaşma, teslimiyet, maddi manevî her türlü yakın olma gibi anlam yelpazesine sahip içi dolu bir kelimedir. Kurban esasında Allah'a yakın olmaya vesile kılınan şeylerdir. Kurban; İbrahimce bir yakarış, İsmailce bir teslimiyetin adıdır.

Bu manevîyatı yüksek olan ve yüce yaratıcıya büyük bir teslimiyet ile bağlandığımız bu günleri hüviyetine uygun olarak yaşayıp, büyüklerimizi hatırlayıp küçüklerimizi sevindirdiğimiz, gönülleri kazandığımız, küslüklerin son bulduğu fiziken olamasa da kalplerimizin kucaklaştığı birlik ve beraberlik içinde geçen bir bayram olmasını diliyor, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın, samimiyetin doruk noktaya ulaştığı bu mübarek günlerin Türk-İslâm âlemine ülkemize ve şehrimize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle hemşehrilerimin de mübarek Kurban Bayramını en kalbî duygu ve dileklerimle tebrik ediyorum.

Bayramınız bayram olsun.. Selâm, sevgi ve muhabbetle hayırlı bayramlar" 

ÇİFTELER BELEDİYE BAŞKANI KADİR BIYIK

"Kurban Bayramı yardımlaşma duygusunu perçinleyen, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin, en üst seviyede yaşandığı dini bayramımızdır. Aziz Türk Milletimiz kültürüne, gelenek ve göreneklerine her daim bağlı kalmış böylesine manevi bir günde paylaşmanın huzuruna varmış, sevgi ve saygıyı her zaman en üst noktaya taşımıştır. 

Kurban Allah'a yakınlaşmak, mazlumlarla paylaşmaktır. Kurban Bayramı; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetidir. Saffat Suresi 107. Ayette Biz, İbrahim’e büyük bir kurbanlık vererek onu İsmail’i kurtardık demiştir. Bizler Yüce Türk Milleti olarak her zaman Hz. İsmail misali Allah yolunda kurban olmaya hazır olan bir milletiz. Şüphesiz bunun en büyük örneği de ülkemizim bağımsızlığı, birlik ve beraberliğimizin için kahramanca mücadele ederken şehit olan kahraman askerlerimizdir.

Bu bayramda her zamankinden daha çok yardımlaşmanın eşsiz huzuruna varmalı, ihtiyacı olana yardım eli uzatmalıyız. Dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği Koronavirüs insanların sadece sağlığını bozmakla kalmamış, ekonomiyi sıkıntıya sokmuş, işveren ve çalışanlarımızı maddi kayıplara sürüklemiştir. Bu yüzden ihtiyacı olana yardım eli uzatmalı, öksüzleri, yetimleri ve kimsesizleri unutmamalıyız. Kurban Bayramı dolayısıyla yola çıkacak olan sürücülerin trafik kurallarına uymaları, aşırı hızdan kaçınmaları ve dikkatli araç kullanmalarını önemle rica ediyorum. Bizler bu bayramı mümkün olduğunca evlerimizde geçirip, sosyal mesafe kurallarına uyarak sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumalıyız. 

Vatanımız uğruna mücadele eden güvenlik güçlerimiz, evlerinde şifa bekleyen hastalarımız ve Turan Coğrafyasında zulüm gören soydaşlarımızı dualarımızda eksik etmeyelim. Allah yolunda kesilen kurbanlarımızın kabul olması, Türk- İslam Alemine hayırlar getirmesini dileyerek, 

Herkesin sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım. 

Kurban Bayramımız mübarek olsun"

BBP ESKİŞEHİR İL BAŞKANI ŞABAN BOZBAL

"Sevgili hemşehrilerim, Mübarek Kurban Bayramınızı, en samimi duygularımla kutluyor; bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.  Bu müstesna zamanda ülkemizden gidilemese de,hac vazifesini yapan müslüman kardeşlerimizi ve Allah adına kurban keserek, kurbanlarını paylaşan kardeşlerimizi sevgi ve merhameti bütün topluma yaydıkları için özellikle tebrik ediyorum.

İhtiyaç sahiplerinin unutulmadığı, dargınlıkların son bulduğu, sevgi ve muhabbetin yayıldığı, kardeşliğimizin güçlendiği huzur dolu bir bayram diliyorum. İslam dünyasında kan, gözyaşı, acı, şiddet ve nefretin bir an evvel son bulması ve bayramların artık mana ve muhtevasına uygun olarak güven ve huzur içinde idrak edilmesi, bizlere barış ve esenlik getirmesi en büyük arzumuzdur. 

Gelecek nesillerin daha huzurlu bayramlar yaşaması için şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da güçlü ülkemiz Türkiye'yi her alanda daha çok güçlendirmek en büyük arzumuzdur.  

Bu hissiyatla, yediden yetmişe bütün vatandaşlarımın ve bütün İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. 

Geleneğimize uygun olarak, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum. Bayram günlerinde bütün insanlık ailesi için huzur ve barış dilemeyi, nerede kalbi kırık insan varsa ona ulaşmayı ve kırık gönüllere merhem olmayı asla unutmayalım. Zira bayram, gönül almak, kalp onarmak, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmektir.

Bayramlarda yaşanan trafik kazaları yüreğimizi yakıyor.  Bayram esnasında yolculuğa çıkacak olan vatandaşlarımızın araçlarını azami dikkatle kullanmalarını ve mutlaka trafik kurallarına uymalarını özellikle hatırlatıyorum. Bütün vatandaşlarımın bayramda sevdiklerine sağ salim ulaşmalarını diliyorum.

Mübarek Kurban Bayramının İslam âlemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, ülkemize, bütün vatandaşlarımıza, bütün insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum"

BBP ODUNPAZARI İLÇE BAŞKANI ABDÜLCEBBAR PEKTAŞ

 “Allah'ın müminlere rahmet, huzur ve sevinç vesilesi olarak bahşettiği eşsiz zamanlardan biri olan Kurban Bayramına kavuşmanın hazzını ve heyecanını yaşıyoruz.

Kurban; Allah'a teslimiyetin, itaat, sadakatin sembolüdür. Rabbimize, birbirimize, iyiye, doğruya yakınlaşmayı ifade etmektedir.

Bayramlar ise, hayatı sekinet ve huzura dönüştüren, sevgi bağlarımızı güçlendiren paylaşma ve dayanışma günleridir. Birbirimizi hatırlamak, kardeşlik ahdimizi yenilemek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için önemli fırsatlardır.

Bayramlar hep beraber yaşanırsa sevinçler çoğalır, gönüller muhabbetle dolar, bütün yeryüzünün neşesi olursa hakiki anlamını bulur.

Bu itibarla, bayram vesilesiyle anne-babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızın gönüllerini ihya edelim. Kimsesiz, yaşlı ve yalnız olanları hatırlayarak bayramın bereketini beraber yaşayalım.

Bayrama hasret kalanların; yetim, garip, mazlum ve muhtaçların bayram sevinci olalım.Çocuklarımızı da bayramın coşkusuyla buluşturarak onların zihinlerinde kalıcı hatıralar bırakalım.

Acıların, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda dil, ırk, renk, kültür, ülke ve coğrafya farkı gözetmeden bayramın neşesini insanlık ailesinin her ferdine ulaştırmaya gayret edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve yeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı'nı yürekten tebrik ediyor; bu bayramın barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.” 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:19
Güneş 05:57
Öğle 13:09
İkindi 16:59
Akşam 20:11
Yatsı 21:41
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@