alexa

banner912

banner766

"Eskişehir'in mücadelesini heyecanla takip ediyoruz"

Gençlik Merkezi’nin düzenlediği İklim Sohbetleri’nde konuşan Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış, “Ormanları korumak çok önemli. Milyonlarca ağaç dikildi deniyor. Ağaç dikilmez fidan dikilir. Ağaç olunca orman olmaz. Orman binlerce yılın sonucunda ortaya çıkan ekosistemdir” dedi.

Güncel 14.02.2021, 15:15 15.02.2021, 14:39 ABONE OL: google news
"Eskişehir'in mücadelesini heyecanla takip ediyoruz"

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği İklim Sohbetleri devam ediyor. Çevre sorunları ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı programla Gençlik Merkezi’nin YouTube kanalı @ebbgenclik üzerinden yapılan canlı yayında EUROSOLAR Türkiye Yenilebilir Enerji Birliği Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar ile Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış gençlerle bir araya geldi. EUROSOLAR Türkiye Yenilebilir Enerji Birliği Başkanı Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Avrupa’da ülkelerin 2050 hedefiyle önemli çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, gençleri bu çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

"Eskişehir'in mücadelesini takip ediyoruz"

Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış ise gençlerin çevre sorunlarına duyarlı olması ve doğaya sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Gelecek gençlerin! Biz Bartın olarak Eskişehir’e de benziyoruz. Çünkü Termik Santral ile mücadele içindeyiz. Eskişehir’in mücadelesini de heyecanla takip ediyoruz” dedi. Orman konusunun çok bilinmediğini belirten Atmış, “Orman tanımı tam bilinmiyor. Hatta ağaca bakarak ormanı görmüyoruz. Mesela milyonlarca ağaç diktik deniyor. Bir kere ağaç dikilmez fidan dikilir. Orman dediğiniz şey ağaç değil, ekosistemin genel adıdır. Bunu tek başına yapamazsınız. Ağaçtan, toprağa tüm paydaşların hepsinin bir araya gelerek binlerce yılda oluşturduğu bir ortamın adıdır orman! O yüzden var olan orman ekosistemin korunması çok önemlidir. Bir de ormana şu tohumu atın, şu çekirdeği atın kendisi çıksın anlayışı oluyor. Aslında bu kirlilik de yaratabilir buna dikkat etmek lazım” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@