alexa

banner912

banner766

Eskişehir Kent Konseyi gençlerinden örnek çalışma

Eskişehir Kent Konseyi, farkındalık oluşturan çalışmalarına devam ediyor. Gençlik Çalışma Grubu üyeleri, Porsuk çevresi ve Kanlı Kavak Parkını temiz tutmamız ve çöpleri gelişigüzel bir şekilde etrafa bırakmamamız için “Atma, Dökme, Çevreni Temiz Tut” sloganıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Gençler, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak, Kanlı Kavak Parkında temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Güncel 27.10.2020, 13:49 ABONE OL: google news
Eskişehir Kent Konseyi gençlerinden örnek çalışma

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde vatandaşların vakit geçirmek için daha çok tercih ettiği açık alanlar, gün sonunda ne yazık ki istenmeyen görüntülere sahne oluyor. Parkların çevresinde ve içinde çok sayıda çöp kutusu, konteyner olmasına rağmen etrafa bırakılan çöpler ve kullanılmış maskeler çevre kirliliğinin yanı sıra halk sağlığını da tehdit ediyor. Bu sebeple harekete geçen Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu, Kanlı Kavak Parkında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çöpleri toplayan gençler, vatandaşların da beğenisini topladı.

Gençlerin çalışmasına destek veren Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, çevremizi temiz tutmamız gerektiğini vurgulayarak “Çevreye verilen değer aslında kendimize ve çocuklarımıza verdiğimiz değerin bir yansımasıdır. Ortak değerlerimizden olan doğamıza sahip çıkalım.  Eskişehir’imizin havası, suyu, toprağı kıymetlidir. Bugün gençlerimiz, farkındalık çalışması ile sorumsuz vatandaşları uyarmak istediler. Hepsine emekleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Eskişehir Kent Konseyi gönüllüsü gençlere teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı çalışanı ise “Bu parklar hepimizin. Bizler görevimiz gereği sürekli çevre temizliği yapıyoruz. Ancak biz bir yandan toplarken diğer yandan çöplerin atıldığını görmek hepimizi üzüyor. Tek ricamız vatandaşlarımız parklarımızı görmek istedikleri şekilde bıraksınlar.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@