alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir Kent Konseyi'nden kadınlara eğitim

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, “Kadın Sağlığı ve Kadının Yasal Hakları” konulu seminerleri ile Eskişehir’li kadınları bilinçlendirmeye devam ediyor.

Güncel 24.12.2021, 13:13 27.12.2021, 11:50 ABONE OL: google news
Eskişehir Kent Konseyi'nden kadınlara eğitim

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, Tepebaşı Belediyesi Batıkent Belde Evinde düzenlediği “Kadın Sağlığı ve Kadının Yasal Hakları”  konulu seminerde, Genel Cerrahi Uzm. Op. Dr. İhsan Oruk tarafından “Meme Kanserinin Erken Teşhisi” konusunda Mahallede yaşayan kadınlara eğitim verildi. Eğitimlere kadınların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kadın Meclisi Başkanı Zuhal Şen “Başta bugün burada bizlere ev sahipliği yapan Batıkent Mahalle Muhtarımız Derya Can’a ve Tepebaşı Belediyesi Belde Evine çok teşekkür ediyorum. Farklı ilçe ve mahallelerimizde alanında uzman konuşmacılarımız ile kadınlarımızı bilgilendirme çalışmalarımız hakkında katılan kadınlarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Sağlıklı bir toplum için son derece önemli olan kadın sağlığının korunması ve geliştirilmesinin, kadınların kendi sağlıkları konusunda daha fazla sorumluluk almaları ile mümkün olabileceğine inanıyorum.  Kadınlarımıza bu sorumlulukların kazandırılması ve doğru sağlık davranışlarının öğretilmesi için çalışmalarımıza güzel şehrimizin tüm mahallelerinde devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Eğitim sonrasında katılımcılar merak ettikleri sorular hakkında bilgiler de aldılar. Toplantıdan memnun kaldıklarını belirten katılımcılar, Eskişehir Kent Konseyinin bu tarz verimli ve yapıcı tanıtım toplantılarının devam etmesini istediklerini söylediler.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@