'Eskişehir Türk Ocağı siyaset üstüdür'

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Türk Ocağı Şubesi tarafından düzenlenen ‘Kadir Gecesi İftar Programı’na katılarak vatandaşlar ve öğrencilerle birlikte orucunu açtı. Programda konuşan Başkan Ünal, “Eskişehir Türk Ocağı; siyaset üstü milletle barışık, milletle bütünleşik, milletin hadimi olmaya çalışan bir kuruluştur” dedi.

'Eskişehir Türk Ocağı siyaset üstüdür'

Eskişehir Türk Ocağı şubesinde düzenlenen programa; Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Müftüsü Bekir Gerek, Eskişehir Türk Ocağı Şube Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Ramazan ayının manevi atmosferinde ve mübarek Kadir Gecesinde iftar programına katılanlarla bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Çakacak, “Dünyanın her yerinden gelen kardeşlerimizle aynı havayı teneffüs ediyoruz. Burada; birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini görüyor, bu manevi duyguyu hep birlikte yaşıyoruz. Temennimiz bu huzurlu havanın Ramazan ayından sonra da devam etmesidir” diye konuştu. 

Tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini kutlayan Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada, gönül dünyalarının aydınlanmasını ve manevi huzurun daha da artmasını diledi. İftar programının gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, Ramazan ayının bu son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak etmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını ifade etti. 

Dünyanın birçok yerinden Eskişehir’e gelen öğrencilerin ve misafirlerinin olduğunu söyleyen Başkan Ünal da, programa iştirak eden herkese teşekkür etti. Eskişehir Türk Ocağı’nın bu sene kuruluşunun 95'inci yılı olduğunu hatırlatan Başkan Ünal, “Eskişehir Türk Ocağı; siyaset üstü milletle barışık, milletle bütünleşik, milletin hadimi olmaya çalışan bir kuruluştur” dedi. 

Ramazan ayının başladığından beri, hayırseverlerin de büyük desteği ile her gün iftar yemeği verdiklerini bildiren Başkan Ünal, Türk Ocağını, her zaman millî duyarlılığı en üst seviyede tutan, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliği için önemli çalışmalar yapan bir kuruluş olarak değerlendirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER