alexa

banner912

banner766

Eskişehirli kadınlara 8 Mart öncesi davet

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu Adına açıklama yapan Eğitim Sen Eskişehir Şube Kadın Sekreteri Özge Akgül Ayaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Kadına karşı şiddetin önlenmesi için acil eylem planı açıklanana kadar direneceğiz. Krizin ve pandeminin faturasının omuzlarımıza yüklenmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Güncel 04.03.2021, 16:27 05.03.2021, 15:18 ABONE OL: google news
Eskişehirli kadınlara 8 Mart öncesi davet

Ayaz, "Bir yanımızda bir yıldır mustarip olduğumuz koronavirüs salgını, diğer yanımızda kadınların tüm hayatını saran şiddet sarmalı. Salgının derinleştirdiği ekonomik kriz de cabası. Kadınların payına düşense her zamanki gibi artan şiddet, baskı ve daha çok yoksulluk. 2021’in 8 Mart Kadınların Uluslararası Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü’ne, mücadele birikimlerimizin arttığı ve yaşamsal taleplerimizin yükseldiği bir süreçte gidiyoruz. Bu topraklarda artık her gün en az 3 kadın öldürülüyor. Biz kadınlar; haklarımıza ve hayatlarımıza dair sistemli tüm saldırılara direniş ve dayanışma ile cevap verdik. Defalarca, yılmadan, ısrarla haykırdık ve bir kez daha tekrar ediyoruz: kadın cinayetlerinin, kadına karşı şiddetin önlenmesi için bütünlüklü politikalar geliştirilmeli ve acil bir eylem planı açıklanmalı" dedi. 

"Bizler eşit yurttaşlık haklarımızla, insanca, özgür ve eşit bir şekilde yaşamak istiyoruz" diyen Ayaz, taleplerini şu şekilde sıraladı;

"Sokaklarında güvenle yürüdüğümüz özgür bir hayatı örgütlü mücadelemizle inşa edeceğiz, kadına karşı şiddetin önlenmesi için acil eylem planı açıklanana kadar direneceğiz, krizin ve pandeminin faturasının omuzlarımıza yüklenmesine izin vermeyeceğiz, kazanılmış tek bir hakkımızdan dahi vazgeçmeyeceğiz, İstanbul Sözleşmesi’nin ve 6284 sayılı yasanın etkin kullanılması için mücadele edeceğiz, güvenceli iş ve güvenli çalışma hayatı mücadelemizden geri durmayacağız! Bu 8 Mart’ta da Eskişehir Demokratik Kadın Platformu olarak “Aşağı Bakmıyoruz, Gözümüz Ay’da!” diyeceğiz. Haklarımız, hayatlarımız ve birbirimiz için Espark Avm’de buluşup Adalar Mevkiine yürüyeceğiz. Yoksulluğa, baskıya, şiddete, eşitsizliğe boyun eğmiyoruz, göğe bakıyoruz. Eskişehirli tüm kadınları da dayanışmanın bir parçası olmak için 8 Mart Pazartesi günü saat 18.30’da Espark Avm’de buluşmaya davet ediyoruz"

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@