ESMİAD'dan dikkat çeken kampanya

Tüm Türkiye'de uygulanmasına geçilen ücretli poşet uygulaması sonrası ESMİAD'dan dikkat çeken bir kampanya başlatıldı. Kampanya ile Kızılay’a kan bağışı yapan vatandaşların evlerinde kullanmadıkları poşetler toplanıyor. Toplanan poşetlerden elde edilecek geri dönüşüm geliri ile engelli vatandaşların tekerlekli sandalye tedariği sağlanacak. Dernek bugün de reklamsız ve baskısız bez torba dağıtımı yaptı.

ESMİAD'dan dikkat çeken kampanya

ESMİAD tarafından yapılan açıklamada kampanyaya ilişkin detaylar anlatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin uygulamasının yılbaşı itibariyle başlatıldığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

ESMİAD olarak bugün dernek binamızın önünde vatandaşımıza binlerce bez torba dağıttık. Dağıtlan bez torbaların reklamsız ve baskısız olmasına özellikle dikkat ettik. Hiçbir vatandaşımıza kendi reklamımızı yapmaya ihtiyaç duymadık. Bizim için  önemli olan herkesin doğru hususlarda bilinçlenmesi yönünde olmuştur. Plastik poşet kullanımının ücretlendirilmesinin  vatandaşa verilen bir ceza olmadığı bilinmelidir. Vatandaşlarımız, geri dönüşüm konularında bilinçlendirilmelidir.  

Bu bağlamda ESMİAD üyemiz, Pars Plastik ile birlikte yeni bir kampanya başlatıyoruz. Bugün itibariyle Kızılay’a kan bağışı yapan tüm vatandaşlarımızın evlerinde kullanmadıkları poşetleri toplayacağız ve geri dönüşümünden elde edilen gelir ile de engelli vatandaşlarımız için tekerlekli sandalye tedariği yapacağız. Kampanya iletişim bilgilerine web sitemizden ulaşabilirler.

Bu kampanya ile tüm Eskişehirlileri hem kan bağışına hem engelli vatandaşlarımıza yardıma hem de doğayı korumaya davet ediyoruz.

banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508