alexa

banner912

banner766

ESOGÜ'lü öğrenciden Eskişehir'i gururlandıran başarı

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından düzenlenen Ömer Seyfettin'in vefatının 100. yılı nedeniyle düzenlenen hikaye yarışması ödül töreni pandemi nedeniyle il şubelerinde gerçekleştirildi. Eskisehir'de dereceye girenlere ödülleri Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Gürol Yer tarafından verildi.

Güncel 25.10.2020, 15:06 25.10.2020, 15:30 ABONE OL: google news
ESOGÜ'lü öğrenciden Eskişehir'i gururlandıran başarı

Yarışmanın seçici kurul üyeliklerini şair-yazar Yahya Akengin, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ayfer Yılmaz ile Doç. Dr. Fatih Sakallı, Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, Gazi Üniversitesi Türk Dili Bölümü'nden Doç. Dr. Yılmaz Yeşil oluşturdu. 

Anadolu Üniversitesi Türk Eğitim-Sen Temsilciliğinde yapılan törende konuşan Yer "Üniversite Öğrencileri Kategorisinde (Ön Lisans, Lisans ) Eskişehir'i ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesini gururlandıran bir sonuç ortaya çıkmış ve ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencisi Selahattin Eğe, Akıbet adlı eseriyle seçici kurul tarafından birinciliğe layık görülmüştür. Yaşamış olduğumuz salgın sürecinin koşulları gereği planlanan ödül töreni gerçekleştirilememiştir. Daha fazla beklememek için yarışmada ödüle layık görülenlerin plaket, kutlama ve ödülleri beyan ettikleri adreslerindeki sendika şubelerimizce yeni normal kuralları düşünülerek açık havada düşünülmüştür. Biz de gerçek anlamda bizleri gururlandıran Selahattin Eğe kardeşimizi tebrik etmek, ödülünü takdim etmek ve Genel Başkanımız Sayın Talip Geylan Bey adına başarı plaketi ve ödülünü takdim için buradayız. Görme engelli olmasına rağmen, gönül gözü açık kardeşimiz Akıbet adlı eseriyle başarı elde etmiştir" dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@