alexa

banner912

banner766

Gündoğdu'daki dönüşüm halka anlatılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyecek proje hakkında Gündoğdu Mahalle sakinlerine bilgi verdi.

Güncel 23.10.2018, 15:49 ABONE OL: google news
Gündoğdu'daki dönüşüm halka anlatılıyor

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Dairesi’ne bağlı çalışan mimar ve şehir plancıları Gündoğdu Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Proje hakkında bilgi veren Kentsel Dönüşüm Dairesi yetkilileri, projenin detaylarını anlatarak vatandaşların sorularına yanıt verdiler.  Gündoğdu mahalle sakinleri ile gerçekleştirilen toplantıya katılan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Sizlerin içine sineceği, yerinde dönüşüm şeklinde gerçekleştireceğimiz bir proje hazırladık ve yaklaşık 1 yıl önce Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunduk. İnanıyorum ki sizlerle birlikte Gündoğdu’yu baştan sona yenileyerek, yaşamaktan mutluluk duyacağınız bir mahalle haline getireceğiz. Ancak önceklikli olarak Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İmar Komisyonu’nda 1 yıldır bekletilen bu projenin Belediye Meclisimize getirilerek onaylanması gerekiyor” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşlarla birebir görüşmelerin de İmar Komisyonu kararının ardından en kısa sürede başlayacağını ifade etti. Mahalle sakinleri ise kendileri için Gündoğdu Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hazırlayan ve mahalleleri ile yakından ilgilenen Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederek, projenin yapım aşamasının başlaması için İmar Komisyonu ve Meclis tarafından onaylanmasını sabırsızlıkla beklediklerini sözlerine eklediler.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@