banner766

Hicri Sezen Parkı yeniden hizmete açıldı

Eski Eskişehir Belediye Başkanı Hicri Sezen'in adını taşıyan ve yeniden düzenlenen park ve meydan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Sezen ailesinin katılımı ile açıldı.

Güncel 04.10.2020, 16:22 05.10.2020, 16:22
Hicri Sezen Parkı yeniden hizmete açıldı

Tarihi Odunpazarı Paşa Mahallesi Kemal Zeytinoğlu Caddesinde yer alan ve ismini Eskişehir' in eski belediye başkanlarından Hicri Senen' den alan park, Odunpazarı Belediyesi tarafından yenilenerek daha modern ve kullanışlı bir meydan haline dönüştürüldü. Parkın mevcut ağaç dokusu korunurken ilave olarak ağaç dikimleri de yapılan parkta, bölgede halkın ihtiyacı göz önünde bulundurularak yenilendi. Parkta modern su perdeli süs havuzu ve bitkisel düzenlemeler ile görsellik arttırılarak amfi ve çay bahçesiyle kullanım alanı genişletilmiştir. Parkta normal ve engelli olmak üzere WC , emzirme odası da konularak bölgenin ziyaretçilerinde ihtiyaçları düşünüldü. Parkın gündüz görselliği yanında farklı aydınlatma donatılarıyla gece de bölgeye canlılık kazandırılması amaçlandı ve ziyaretçilerine hizmet vermek için açıldı.

Bugünkü açılış törenine katılan Belediye Başkanı Kazım Kurt, yaptığı konuşmada, "Hicri Sezen, olumlu olumsuz tüm olayları hayatına sığdırmış bir büyüğümüz. Eskişehir'e değerli hizmetleri var, demokrasi mücadelesine katkısı var. Adını taşıyan bu parkı, adına layık bir hale getirmeye çalıştık, inşallah beğenirsiniz. Eskişehir'de şimdiye kadar onun fotoğrafı olan, onun künyesini taşıyan bir işaretin, bir simgenin olmadığını gördüğümüz için bugün burada borcumuzu yerine getirmek istedik. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Ailesine, çocuklarına, torunlarına sağlıklı günler diliyorum. Hoş geldiniz, sefa geldiniz" dedi.

Başkan Kazım Kurt'un konuşmasının ardından konuşan Hicri Sezen'in kızı Doçent Doktor de Şeyma Ülsever; "Babamızı bir kez daha anmaya vesile oldunuz, bizi çok mutlu ettiniz. Çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Daha sonra park ve meydan yeniden hizmete açıldı. Üzerinde Hicri Sezen'in fotoğrafı ve hayatıyla ilgili bazı bilgilerin yer aldığı tanıtım levhası Başkan Kurt ve Sezer'in yakınları tarafından açıldı. Daha sonra Başkan Kazım Kurt, bir süre parkta oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Hicri Sezen, Eskişehir Belediye Başkanlığı yanı sıra geçmişte Matbuat Genel Müdürlüğü spikerliği, Ankara Yargıç Namzetliği, Yargıtay 4.Ceza Dairesi Raportörlüğü, serbest avukatlık ve TBMMX. ve XI. Dönem Eskişehir Milletvekilliği görevlerini üstlendi.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:05
Öğle 12:48
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:38
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@