Jandarmadan Eskişehir'de 179'uncu yıl iftarı

Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, İl Jandarma Komutanlığının 179’uncu kuruluş yıl dönümü töreni ve ardından düzenlenen iftar yemeği programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Jandarmadan Eskişehir'de 179'uncu yıl iftarı

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 179’uncu yıl dönümü münasebetiyle Eskişehir Öğretmenevi'nde düzenlenen programa Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Uysal Ağaoğlu, askeri erkân, vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programa iftar yemeği ile devam edilirken Eskişehir’de ortaokullar arasında düzenlenen ‘Jandarma’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Çakacak tarafından verildi. 

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 179’uncu yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programda şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan büyük onur duyduğunu dile getiren Vali Çakacak, “Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet eden, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 179. yıl dönümünü kutlamanın, haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Öncellikle Türk milletinin bağrından çıkmış, kamu düzeninin korunması çalışmalarında mesai mefhumu gözetmeksizin her zaman aziz milletimizin hizmetinde olan değerli teşkilat mensuplarımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER