alexa

banner766

Kabukcuoğlu'ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güncel 10.01.2021, 16:15 ABONE OL: google news
Kabukcuoğlu'ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Demokrasimizin değişmez ögelerinden biri de, bağımsız ve ilkeli basındır" dedi.

Milletvekili Kabukçuoğlu, "Demokrasimizin değişmez ögelerinden biri de, bağımsız ve ilkeli basındır. Türk Basını, bu bilinç doğrultusunda, ülkemizin kalkınma ve gelişme süreçlerinde, bilgilendirme yoluyla kamuoyu oluşturma görevini ifa etmektedir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi özgür ve bağımsız bir medya için milletimizim gözü, kulağı ve vicdanı olan, her koşulda, taviz vermeksizin doğruyu haykırmayı ilke edinmiş tüm gazetecilerimizin her zaman yanında olacağız" dedi.

Bilgi aktarımındaki değişen durumlar, ‘Sosyal Medya’ gibi bir kavramı hayatlarımızın bir parçası haline dönüştürüldüğünü aktaran milletvekili Kabukçuoğlu, "Zaman zaman bu mecra, yanlış ve taraflı algı yaratmak için de kullanılmaktadır. Hal böyleyken; bilgi teknolojilerinin hızla değiştiği ve geliştiği günümüzde kamuoyunu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmek her zamankinden daha büyük önem arz etmektedir. Nitekim anlık gelişen durumlar karşısında verilecek doğru toplumsal geri dönüşler, ancak tarafsız ve ilkeli habercilikle mümkündür" dedi.

"Yerel medya desteklenmeli"

Basın mensuplarının son zamanlarda ekonomik sıkıntılarının arttığına dikkat çeken milletvekili Kabukçuoğlu mesajında "Özellikle yerel medyamız ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşamaktadır. Birçok medya patronu televizyonlarını kapatırken böylelikle birçok basın mensubu arkadaşımız da işsiz kalmıştır. Henüz yayın hayatına devam edenler ise zor şartlarda ayakta durmaya çalışmaktadır. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın, ulusun ortak sesidir’ fikriyle hareket eden, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda zaman ve mekân fark etmeksizin sorumluluk bilinciyle görevlerini yerine getiren tüm fedakar ve değerli basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:16
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@