alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Kent Konseyleri Eskişehir'de buluştu

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Haziran ayı Yönetim Kurulu ve Etik Kurul toplantıları Eskişehir’de gerçekleştirildi. Eskişehir Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantılarda gündem maddelerini ele alan Yönetim Kurulu ve Etik Kurul üyeleri ile “Geleceğin Kentlerinde İşbirliği ve Dayanışma” teması ile kasım ayında düzenlenecek III. Kent Konseyleri Sempozyumunun hazırlık çalışmaları da gerçekleştirildi.

Güncel 14.06.2021, 15:17 15.06.2021, 14:51 ABONE OL: google news
Kent Konseyleri Eskişehir'de buluştu

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy toplantıda yaptığı konuşmada “Sizleri şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştireceğimiz toplantılar sonunda, farklılıklarımızın zenginliğiyle oluşturacağımız vizyon ışığında kent konseylerimizi ortak hedeflere odaklayıp, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde çözüm üreten Kent Konseylerimiz ile sürdürülebilir kentler idealinde buluşmak hepimizin ortak amacıdır. Ayrıca Kent Konseylerimizin temel sorunlarına çözüm üretip bunların ilgili kurumlarca hayata geçirilmesini sağlamak da en büyük dileğimizdir" dedi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Mürsel Sabancı ise yaptığı konuşmada, Eskişehir’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Şehirlerimiz, bizim yaşam kaynağımızdır" diyen Sabancı "Herkes için güvenli, herkes için dost şehirlere doğru sürdürülebilir yönetim yaklaşımlarını, müzakere temelli yönetim yaklaşımlarını konuşabilmeliyiz ve bu konuda birlikte çalışabilmeliyiz. Bu noktada elimizde gerçekten çok güçlü bir yapı var oda Türkiye Kent Konseyleri Birliğimizdir" dedi. 

Toplantıların ardından şehir gezisine katılan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu ve Etik Kurul Üyeleri "Bizler sayın Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde neler yaptığını yakından takip ediyoruz. Kendisinin başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir bambaşka bir kent oldu. Yerel yönetim denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Sayın Büyükerşen bu alanda markalaşmış bir isimdir ve her zaman hizmetleri ile konuşulmaktadır. Bu sebeple Eskişehirlilerin çok şanslı olduğunu düşünüyoruz” diye konuştular.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@