alexa

banner912

banner766

Koca çınarlardan Atatürk'e vefa programı

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81’inci yıl dönümünde düzenlediği çeşitli etkinlik ve programlarla anıyor. Anma programları kapsamında Emek Mahallesi’nde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde bir anma etkinliği düzenledi.

Güncel 10.11.2019, 10:57 11.11.2019, 13:31 ABONE OL: google news
Koca çınarlardan Atatürk'e vefa programı

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anan koca çınarlar, programda duygusal anlar yaşadı. Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunan Koca Çınarlar, saygı duruşunun ardından hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Odunpazarı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Atatürk’ü anmak için hazırlanan videoyu izleyen koca çınarlar, kendi yazdıkları Atatürk şiirlerini okudu. Koca çınarlar, bu imkânı kendilerine sunduğu için Başkan Kurt’a teşekkür ederek, kitap hediye etti.

“O’NUN İLKELERİNİ GÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE YORUMLAYARAK, GELİŞTİREREK, BÜYÜTMEMİZ LAZIM”: Anma programında konuşan Başkan Kurt, Atatürk’ün dünya tarihine mal olmuş bir lider olduğunu söyledi. Başkan Kurt konuşmasına şu sözlerle devem etti: “Bugün bizim göremediklerimizi 100 yıl öncesinden görmüş, çözmüş ve çözüm üretmiş bir lider. İnsan gücü ile anlatılma şansı yok. Dünyada pek çok ülkede, pek çok siyasi liderler oldu. Devlet kuranlar da oldu, ama hiç biri bu kadar süre ayakta kalamadı. Büyük bir mucizenin kurucusu, deha. Keşke daha uzun yaşayabilseydi, o zaman Türkiye’nin durumu, çehresi çok daha farklı olabilirdi. Bizim, O’nun ilkelerini günün şartlarına göre yorumlayarak, geliştirerek, büyütmemiz lazım. Atatürk’ün dokunmadığı, işaret etmediği hiçbir şey yok. Bunlara baktığımızda da çok doğru ve bilimsel şeyler. Tanıdıkça, hakkında daha çok şey öğrendikçe hayranlığım artıyor. Nutuk ve hakkında yazılan kitapları okudukça yeniden Atatürk’ü keşfediyorum. O’nu anlamaya bizim ömrümüz yetmeyecek. Umarım bizden sonrakiler O’nu daha da kalıcı kılacaktır.” 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:47
Öğle 13:09
İkindi 17:03
Akşam 20:22
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@