Koltuğunu Eskişehirli şehidin kızına bıraktı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık koltuğunu Eskişehirli Şehit Hüseyin Uluçeşme'nin küçük kızı Buğlem'e devretti.

17 Aralık 2013'te Ankara'da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Eskişehirli Teknisyen Kıdemli Başçavuş Hüseyin Uluçeşme'nin küçük kızı Buğlem Uluçeşme, CHP Genel Merkezi'nin misafiriydi. Buğlem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun misafiri oldu. CHP Lideri, genel başkanlık koltuğunu Buğlem’e devretti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2013 yılında Ankara Gölbaşı’ndaki helikopter kazasında şehit olan Teknisyen Başçavuş Eskişehirli Hüseyin Uluçeşme’nin ailesi Sevinç Uluçeşme (anne), Ecrin Buğlem Uluçeşme, Afranur Uluçeşme ve Batuhan Uluçeşme’yi TBMM’de kabul ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Kabulde Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer de hazır bulundu. 

Kılıçdaroğlu, 23 Nisan geleneği olarak bir süre koltuğunu Ecrin Buğlem Uluçeşme’ye (8) devretti. Kılıçdaroğlu, Ecrin Buğlem Uluçeşme ile resim üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Malatya’dan Ankara’ya uçakla gelirken, kokpit bölümüne girdiğini anlatan Ecrin Buğlem, "Bugün iki koltuğa oturdum, çok mutluyum” dedi. 

Kılıçdaroğlu, ayrıca Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şubesi üyelerini de makamında kabul etti, çocukların bayramını kutladı. Emirhan Doğan, Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna otururken, hafta sonunda yaşanan saldırı dolayısıyla Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Çocuklarla hangi mesleği yapmak istedikleri üzerine bir sohbet gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, Tuğçe Düz’ün resimle ilgilendiğini öğrenmesi üzerine, “Biz daha önce bir arkadaşınıza resim malzemelerini temin ettik. Güzel resimler yaptı ve bir sergi açtı. Sergiden elde edilen geliri de yine sakatlar derneğine bağışlamıştı. Tuğçe ile de benzer bir çalışmayı yapabiliriz” diye konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER