alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

"Kültürel mirasımızı yaşatmalıyız"

Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan İslatince, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Güncel 10.04.2022, 14:40 ABONE OL: google news
"Kültürel mirasımızı yaşatmalıyız"

Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan İslatince ve Danışma Kurulu Üyesi Av. Hüseyin Akçar’ı makamında ağırlayan Başkan Büyükerşen, nazik ziyareti için İslatince’ye teşekkür etti. Sohbet ortamında geçen ziyarette Büyükerşen ve İslatince eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular. 

İslatince, Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi’nin ulusal kültürümüzün varlıklarını yaygınlaştırmayı, genç kuşaklara aktarmayı ve halk kültürü konusunda farkındalık yaratmayı görev edindiğini belirtti. İslatince, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile çok büyük hizmetler yaptığını, ayrıca halen Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Eskişehir’e çok büyük hizmetlerde bulunduğunu kaydetti. İslatince “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile projelerde birlikte çalışmak istiyoruz. Ortak projelerde çalışabiliriz. Halk kültürüne, sanata ve bu alandaki farkındalık çalışmalarına birlikte imza atabiliriz. Sizlerden bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Başkan Büyükerşen de İslatince’ye teşekkür ederek ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyacaklarını ve bu konuda katkı sunmaya hazır olduklarını bildirdi. 

Ziyaret sonunda Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi Müdürü Doç. Dr. Hasan İslatince, Başkan Büyükerşen’e lületaşı üzerine yapılmış cam işlemesi hediye etti.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@