alexa

banner766

Milletvekili Süllü, sel mağduru çiftçiler için TARSİM'le görüştü

İstanbul’da Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi TARSİM’i ziyaret eden Süllü, Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karakurt’a Eskişehir’de dolu ve yağış nedeni ile zarara uğrayan çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi yönündeki talepleri iletti.

Güncel 21.06.2019, 15:15 21.06.2019, 18:57 ABONE OL: google news
Milletvekili Süllü, sel mağduru çiftçiler için TARSİM'le görüştü

“Çiftçilerimizin uğradıkları mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi için temaslarımızı sürdürüyoruz” diyen CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, TARSİM Genel Müdürlüğü ile görüşmelerinde, sigorta eksperlerinin tuttuğu hasar tespit raporlarında  yüzde 7 ile yüzde 90 arasında değişen farklı oranlar konusunda çiftçilerin rahatsızlıklarını dile getirdi. Gecikmeli ve yetersiz gelen sigorta ödemelerinin poliçe vadeleri beklenmeksizin bir an önce yapılarak çiftçilerin nakit ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde TARSİM’den destek istedi. TARSİM’in gelir sigortasının poliçe kapsamına alınması yönünde çalışma yaptığını öğrenen Süllü, dolu nedeni kullanılamaz hale gelen,  sigorta ödeme kapsamında olmayan ancak, büyük maliyeti olan damlama boru sistemleri ve ekipmanların sigorta kapsamına alınması için çalışma başlatılması yönünde talebini de TARSİM yetkililerine iletti. Hisseli ve ÇKS’si olmayan çiftçilerin tarım arazilerinin de sigorta kapsamından yararlandırılması yönünde TARSİM yetkililerinin çalışma yapması gerektiğini söyleyen Jale Nur Süllü,  bu konular ile ilgili Bakanlık nezdinde de takipçisi olacağını söyledi.  

Süllü, Eskişehir’deki 1918 ihbarın hasar tespitlerinin büyük çoğunluğunun tamamlandığını söyleyen Tarsim Genel Müdür Yardımcısı’na Seyitgazi, Odunpazarı, Mihalıççık, Sarıcakaya, Mihalgazi’de halen TARSİM eksperlerinin girmediği köyler olduğunu söyleyerek,  çok büyük zarar gören arazilerdeki çiftçilerin hasar tespitlerinin çiftçilerin mağduriyeti göz önünde bulundurularak bir an önce bitirilmesi isteğini iletti. Süllü,  yaptığı açıklamada,  çiftçilerimizin zararlarının karşılanarak maddi yönden rahatlatılması için TARSİM’den sonra Ziraat Bankası, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde de konunu takipçisi olacağını söyledi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@