banner848

banner766

Muharip Hava Kuvveti Komutanlığından şehit aileleri ve gazilere iftar

Eskişehir'de Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı, şehit aileleri ve gaziler onuruna bir iftar programı düzenledi.

Güncel 18.05.2019, 14:44
Muharip Hava Kuvveti Komutanlığından şehit aileleri ve gazilere iftar

Düzenlenen programa; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Jale Nur Süllü, Metin Nurullah Sazak, Dr. Arslan Kabukçuoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, askeri erkan, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, okunan akşam ezanın ardından oruçlar açıldı, dualar edildi. Programda Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı adına bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanlığı 1'nci Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, “Bugün yüce Türk Milletinin bağımsızlığı ve kutsal vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimiz ile kahraman gazilerimiz adına vermiş olduğumuz iftar yemeğinde bir araya gelmiş bulunmaktayız. Davetimize icabet edip teşrifte bulunan siz şehit ve gazi ailelerimizle birlikte olmaktan duyduğumuz onuru ifade ediyorum” dedi. 

"Bizler vatan sevgisini her şeyin üzerinde tutan bir milletiz" 

"Bugün bu topraklarda özgürce ve bağımsızca yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz" diyen Tuğgeneral Ergürhan, “Vatanımızın ve milletimizin bekası için canlarını seve seve bu topraklar için vermiş olan şehitlerimize ve vücudundan bir parçayı gözünü kırpmadan feda eden gazilerimize ne kadar minnet duysak azdır. Bizler vatan sevgisini her şeyin üzerinde tutan bir milletiz. Bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşamanın bedeli olduğunu elbette ki hepimiz biliyoruz. Ödenen bedelin büyüklüğünü bu salondakilerden daha iyi kimse anlayamaz. Fakat dost, düşman her daim bilmeli ki, millet olarak istiklalimiz, istikbalimiz ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için bedel ödemekten hiçbirimiz asla çekinmeyiz” diye konuştu. 

Şehit ve gazi ailelerinin kendilerine yadigar olduğunu vurgulayan Tuğgeneral Ergürhan, konuşmasını şu şekilde bitirdi: “Bizlere düşen görev; şehitlerimizin ömür boyu bizlere emaneti olan çocukların, gençlerin, eşlerin, anne ve babalarının yanında olmak ve onlara gereken desteği sağlamaktır. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanını canından aziz bilen şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, şehit ve gazilerimizin ailelerine esenlikler diliyorum.” 

Programda, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek’in 3 buçuk yaşındaki yeğeni Deniz Başol, İstiklal Marşının iki kıtasını ezbere okudu. Daha sonra Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptırdığı yemek duasının ardından program sona erdi. 
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:42
Öğle 12:54
İkindi 16:16
Akşam 18:56
Yatsı 20:14
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@