alexa

banner766

Odunpazarı Belediyesi geleceği ortak akılla belirliyor

Odunpazarı Belediyesi, ‘2020-2024 Stratejik Plan’ hazırlıkları kapsamında dış paydaşları ile birlikte düzenlediği ‘Ortak Akıl Çalıştayı’ ikinci günüde devam etti.

Güncel 21.06.2019, 15:20 21.06.2019, 17:12 ABONE OL: google news
Odunpazarı Belediyesi geleceği ortak akılla belirliyor

Alaadin Park Cafe’de gerçekleştirilen çalıştaya,  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şehir dışında olduğu için katılamazken, Başkan Kurt’u temsilen Başkanvekili Halil İbrahim Bilici ile Eskişehir’de bulunan kurum, kuruluş, emek ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı. ‘Nasıl bir Odunpazarı istiyoruz’ temasıyla gerçekleşen Ortak Akıl Çalıştayında Odunpazarı Belediyesi’nin 5 yıllık çalışmalarının temellerinin oluşturulacak. 

Ortak Akıl Çalıştayı’nın ikinci gününde de moderatörlüğü Prof. Dr. Necdet Sağlam yaptı. Çalıştayın birinci gününe katılamayan kurum, kuruluş, sendika ve demokratik kitle örgütleri temsilcilerinin yer aldığı çalıştay, gün boyunca sürdü. Çalıştayda kurumsal gelişim, kültür sanat, ekonomik ve sosyal gelişim, spor, sağlık ve eğitim alanında masalar oluşturuldu. Oluşturulan masalar arasında gruplar halinde yer değiştiren katılımcılar, konu başlıkları ile oluşturulan kategorilere kendi fikirlerini yazdı. Bu çalışma düzeni ile katılımcılar bütün masaları gezerek her konuda fikirlerini beyan etti. Her masanın kendi temsilcisini seçmesinin ardından söz alan masa temsilcileri, Odunpazarı Belediyesi’nin halkın ve demokratik kitle örgütlerinin görüşlerini alarak çalışmalarına bu doğrultuda yön vermek amacıyla böyle bir çalıştay düzenlediğini belirtti. 

Yapılan uygulamadan memnun olduklarını söyleyen temsilciler, Odunpazarı Belediyesi’nin halkı ve sivil toplum örgütlerini belediye yönetimine katmak için ve çalıştaydan çıkan fikirleri hayata geçirmek için de çaba harcadığını kaydetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@