banner766

Odunpazarı'nda seferber eğitimcilere teşekkür

Dünya ve ülkemizi tehdit eden koronavirüs (Covid-19) ile mücadele döneminde okul ve kurumlarımızda dezenfektan, maske ve siperlikli maske üretiminde görev alan idareci ve personele Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan bilgin tarafından başarı belgesi takdim edildi.

Güncel 07.08.2020, 18:36 07.08.2020, 20:35
Odunpazarı'nda seferber eğitimcilere teşekkür

Törende konuşma yapan Kaymakam Turgay Hakan Bilgin, pandemi sürecinde görev alan Vefa Sosyal Destek gruplarında çeşitli görevler alan personele teşekkürlerini iletti. Kolluk Kuvvetlerinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu sürecin en büyük destekçisi olduğunu, 50’nin üzerinde ekip ve 200'ün üzerinde personelin bu görev için sevk edildiğini ve görevlerini başarı ile tamamladıklarını belirtti.

Kaymakam Bilgin "Vefa Sosyal Destek Ekibi tarafından 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası' kapsamında toplanan bağışlar ilçemizde sosyal yardıma ihtiyacı olan 23 bin 542 haneye 23,5 trilyon paranın ailelerin hesaplarına yatırıldığını ve sokağa çıkma yasağı sürecinde her aileye 1000 TL olmak üzere nakdi yardım vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırıldı. Aynı zamanda ilçemiz okul ve kurumları gecesini gündüzüne katarak çalışan dört bir koldan çalıştılar. Burada eserlerini ve ürünlerini de gördüğümüz okullarımız personellerini Kurtuluş Savaşı'ndaki mücadelede cephanelere kurşun yetiştirmeye çalışan, gecesini gündüzüne katan, yaşlısı genci, kadını erkeği ile mücedele eden insanlarımıza benzetiyorum. En zor zamanlarımızda hem kamu çalışanlarımıza hemde Vefa Sosyal Destek Grubunda çalışan arkadaşlarımıza 620 binin üzerinde maske üretim desteği ile yanımızda oldular. Siperlik üretiminde çeşitli branşlarda çalışan öğretmen ve idarecilerimiz ise 4 bin 500'ün üzerinde siperlikli maske üreterek cephede en ön safda çalışan arkadaşlarımıza destek oldular. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalarda destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürümüze, Okul Müdürlerimiz, İdari görevlilerimiz, yardımcı destek personelimiz ve İŞKUR personelimiz ile bizlere destek veren, Vefa Sosyal Destek Ekibi’nde görev alan, seyahat izin kurulu, maske üretim ekibi ve dezenfektan üretim ekibinde görevli değil gönüllü olarak görev alan tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza ve burada bizlere destek veren Sayın Valilerimize ve idari teşkilatımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bugünlerin geçtiği rahata, huzura sağlığa kavuştuğumuz, milletçe göğsümüzü kabarttığımız büyük başarılar gösterdiğimiz dönemlere girilmesi temennisiyle hepinizi sevgiyle ve saygıyla kucaklıyorum" dedi.

Konuşmasının ardından Kaymakam Bilgin, personellere başarı belgelerini takdim etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:23
Güneş 06:46
Öğle 12:53
İkindi 16:12
Akşam 18:50
Yatsı 20:07
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@