alexa

banner766

Osmangazi Üniversitesi'nin projesine 160 bin Euro

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı koordinatörlüğünde geçen yıl kabul edilen "Smartrural" projesinin ardından bu yıl yine Prof. Dr. Yaşar Sarı koordinatörlüğündeki, KA205 Yüksek Öğrenim Alanında Stratejik Ortaklık türü kapsamındaki "Empowering Rural Tourism through Entreprenuership with Youth" (Ruralyouth) isimli proje 160 bin euro bütçe ile Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Güncel 30.07.2020, 12:12 03.08.2020, 12:28 ABONE OL: google news
Osmangazi Üniversitesi'nin projesine 160 bin Euro

Prof. Dr. Yaşar Sarı koordinatörlüğünde doktora öğrencileri Cemile Ece, Efnan Ezenel, Elif Şenel ve Araş. Gör. Yasin Emre Oğuz’dan oluşan proje ekibi tarafından hazırlanan proje 24 ay süreyi kapsıyor. Ruralyouth projesi, turizm öğrencileri için yaşam boyu eğitim sistemi sunuyor. Kırsal alanlarda girişimci olmak,  etkin açık kaynak eğitim sisteminin yaratılması, eğitim-öğretimin kalitesinin ve verimliliğinin artırılması, eğitim ve öğretimde uluslararası işbirliği projenin hedeflerini oluşturuyor. Ruralyouth projesinin tarımsal, turistik, kırsal ve kültürel bilgileri geliştirmek için eylemler yaratması bekleniyor. Proje kapsamında uluslararası sanal toplantılar, eğitim-öğretim aktiviteleri, ülkeler arası proje toplantıları gibi etkinlikler gerçekleşecek. 

ESOGÜ liderliğinde yürütülecek projede Türkiye'den Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Litvanya'dan Vytauto Dıdzıojo Üniversitesi, Polanya'dan Warminsko Mazurski W Olsztynie Üniversitesi, Slovenya'dan Slovenska Lovenska Technicka V Bratislave  Üniversitesi ve Çekya'dan ProEduca z.s. Derneği proje ortakları olarak yer alıyor. Proje ile kırsal alanların gelişimi ve yaşam boyu öğrenmenin desteklenmesi, eğitim ve teknolojiye dayalı uzaktan eğitim yoluyla kırsal girişimcilik bilincinin artırılması amaçlanıyor.    

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@