alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Ulu Önder Atatürk'ün Eskişehir'e gelişi kutlandı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 21 Haziran 1920 tarihinde Eskişehir'e gerçekleştirdiği ilk ziyaretin 101. yıldönümü ESKENT Derneği tarafından Hamamyolu'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Güncel 20.06.2021, 14:45 21.06.2021, 17:43 ABONE OL: google news
Ulu Önder Atatürk'ün Eskişehir'e gelişi kutlandı

ESKENT (Eskişehir Kent Kültür Derneği) Başkanı Gürol Yer, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, "Büyük Türk Milletini yok oluşun eşiğinden çekip alan siyasi, askeri dehası ve millet sevgisiyle  kendisine duyulan inanç ile güveni pekiştirip Cumhuriyet sisteminde dünyanın mazlum milletlerine umut ve örnek olacak bir devlet kuran Atamızı minnetle yad ediyoruz. Gerek kurtuluş savaşı sürecinde gerekse sonrasında vefatına kadar 23 kez şehrimizi şereflendiren Atamızın Anadolu da en fazla geldiği şehir Eskişehir dir. Cumhuriyet kentinin yaşayanları olan bizler bu onur ve gururu fazlasıyla yaşıyoruz ve Atatürk ilke, inkılaplarına bağlılıkla yolunda tavizsiz duruş ile yürüyüşümüze devam ediyoruz. Durmadan dinlenmeden de  edeceğiz ve onun iltifatının verdiği duyguyla ona layık olmak için çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. Vesileyle başta ebedi Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, dünden bugüne vatan, millet, mukaddesiyat uğruna şehadete eren tüm kahramanlarımızı, gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Büyük Atatürk'ün ömrünü vakfederek kurduğu Cumhuriyet ve devlete eğilmez başımız ve ölümsüz düşümüzle mensubiyetinin şerefini yaşadığımız Milletimize aidiyetle hizmet bizlere nasip olsun diyorum" diye konuştu.

Büyük ebatta Türk Bayrağı ve Atatürk posteriyle yapılan fonun önünde Atatürk'ün birebir ölçülerinde yaptırılan görsel, vatandaşaların büyük ilgisini çekti, Atatürk'  ün sevdiği türküler ve Eskişehir Türkülerinin çalındığı kutlamada vatandaşlar açılan anı defterine de duygularını yazdılar.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@