banner493

'ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞMELİ'

Odunpazarı Kent Konseyi başkanı İsmail Kumru ve yürütme kurulu üyeleri Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şafak Ertan Çomaklı'ya göreve başlaması nedeni ile nezaket ziyaretinde bulundu.

'ÜNİVERSİTELER ŞEHİRLE BÜTÜNLEŞMELİ'

Rektör Çomaklı ziyaretinde Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmaiL Kumru "Bizler gönüllü ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri  olarak Anadolu Üniversitesinin şehrimiz ve ülkemiz için geçmişten gelen önemli misyonları var ,bu misyonların başında bilimsel ve akademik çalışmalarını kentin bileşenleri ile paylaşmaktır. Anadolu Üniversitemiz başta olmak yeni görevinizde sizlerden ,Sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak, bilim yuvası olan üniversitelerimizin faaliyetlerini ve ortak akıl ile hayata geçirilmesini bekliyoruz. Bizlerin çalışmalarında bilimselliğin olması ve sizler tarafından akademik katkı verilmesini en iç dileklerimizle beklemekteyiz.Bu birliktelik Üniversitelerimizin şehirle bütünleşmesini sağlarken hayata geçireceğimiz faaliyetler bilimsel altyapısı sağlam ve güvenilir olacaktır.” dedi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da "Genç ve haraketi seven birisi olarak bana uygun oluğunu düşündüğüm  bu şehirde önem li işler yapacağımızı umut ediyorum. Üniversitemizin  bir idari amiri olarak Sivil toplum kuruluşlarının projelerine, personelim ile birlikte sonuna kadar katkı vermek istiyorum. Anadolu Üniveritesinin önemini ve çalışmalarının farkındayım bu farkındalığı ve önemi arttırmak için siz gönüllü ve siviltoplum kuruluşları ile çalışmalarımızı  çok daha fazla ileri  götürmek istiyoruz hiçbir önyargı düşünmeyerek sizlere katkı vermek bizlerin asli görevlerinden birisi olacaktır.” diye konuştu. 

Rektör Çomaklı ziyareti sonunda Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Atatürk imzalı fincan takımı hediye taktim etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER