alexa

banner912

banner766

Başhekimden Yunusemre Devlet Hastanesi'nde yaşananlarla ilgili önemli açıklama

Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olaylarla ilgili Başhekim Uzm. Dr. Mustafa Karagülle'den açıklama geldi.

Gündem 26.03.2021, 11:47 28.03.2021, 18:55 ABONE OL: google news
Başhekimden Yunusemre Devlet Hastanesi'nde yaşananlarla ilgili önemli açıklama

Başhekim Gülle açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"25.03.2021 Tarihinde Hastanemizde gerçek dışı olay karşısında kamuoyunun bilgilendirilmesi zorunlu hale gelmiştir.

Eskişehir  Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde daha önce Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği^nde uzman hekim olarak çalışan Uzm.Dr. Samet Temel, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturma neticesinde İl Disiplin Kurulu’ nun onayıyla disiplin cezası almıştır. Disiplin cezası sonrası İl Sağlık Müdürlüğü’ nün kararıyla Uzm.Dr. Samet Temel, 23.03.2021 saat 17:00 itibariyle başka bir hastaneye geçici görevli olarak görevlendirilmiştir. Görevlendirmeyi hiçe sayarak ve anılan tarihte Hastanemizde görevli olmayan ve başka bir Hastanede görevi başında olması gereken Uzm.Dr. Samet Temel 24.03.2021 saat 08:00' de normalde teslim etmesi gerektiği halde teslim etmediği anahtarla muayene odasına giriş yapıp saat 15:45'e kadar muayene odasını içeriden kilitleyerek işgal etmiş ve polikliniğin hizmet vermesine engel olarak hizmetin aksamasına ve hastaların mağdur olmasına sebep olmuştur. 25.03.2021 tarihinde de aynı şekilde daha önceden bu olayı planlı bir şekilde kurgulayıp uygulamaya koymuştur. Görevli olmadığı halde poliklinik muayene odasına giriş yapıp odayı kilitlemiş ve Güvenlik Görevlilerinin gelmesini beklemiştir. Hastane Yönetimimizin konu hakkında bilgilendirilmesi neticesinde Destek ve Kalite Müdürümüz eşliğinde Güvenlik Personelimiz şahsın kendisine veya başka bir şekilde zarar  olmaması için kendisiyle görüşmek üzere muayene odasına gelmiş ancak kapı kilitli olduğu için kendisiyle görüşememiştir. Bir süre sonra kapı kilidi açarak elinde telefonla Kanuna, Kurum ve kişilik haklarına açıkça aykırı şekilde izinsiz video çekimi yaparken mobing uygulandığı gibi asılsız, gerçeği yansıtmayan, iftira, görevi başındaki personellerimizin itibarını zedeleyecek şekilde söylemlerde bulunarak videoyu çekmiş ve çeşitli mecralarda hukuka ve kurumuzun itibarına saldırı niteliğinde yayınlamıştır. Çeşitli yayın organlarında yayınlanan " ... üzerine çullanma, yaka paça dışarı atma" gibi asılsız ithamlar ile kamuoyunu yanlış yönlendirme olduğu güvenlik kamera kayıtlarıyla sabittir. Hastaların mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem ve görevlendirmeler yapılmış olup kişinin iddia ettiği gibi bir hasta mağduriyeti hastanemizde  yaşanmamıştır. 

Konu hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" 

Yunusemre Devlet Hastanesi'nde neler oluyor? Eskişehir'i sarsan görüntüler (Detaylar için tıklayın)

Yorumlar (13)
Necibe Ghafori 3 hafta önce
Ben Necibe Ghaforı Samet hastasıyım 5 aylık hamileyim önceki hamileliğim de bebeğimin ensesi kalın diye hangi doktora gittiysen beni tıpa yönlendirdiler ben de hastalarından çok iyi bir doktor olduğunu duyarak Samet beye geldim o hiç bir sıkıntı yok dedi ve gerçekten de öyle oldu sağlıklı ve bir yaşında oğlum var. İkinci çocuğa hamileyim 5 aylık oldu. Şimdi de Samet Temel e geliyorum. Ben şuan mağdur değilim de neyim hangi doktor Samet bey gibi olur ve benim gibi bir çok hastası mağdur var. Sezeryan günü gelen hastalar gibi ve benzeri......
Mehmet 3 hafta önce
O hastane ve yönetimi kadar pislik bir yer yok yönetim olmuş yandaş
Meryem 3 hafta önce
IYILER HEPMI KAYBEDIYOR YAHU DOKTORUMUZU GERI İSTİYORUZ..ISINI DORT DÖRTLÜK YAPIYOR NEDEN NEDEN!!!! BU MUAMELE
covidgecirmiş ayşe 3 hafta önce
alkışladıgımız sağlıkçıları kendi başhekimide alkışlamış!pess yani
Esra 3 hafta önce
İşinin ehli insan canlısı başarılı hastalarına yazık olacak Samet beyi havada kapacak özel hastaneler cikacaktir
Meryem mercan 3 hafta önce
Benimde doktorum Samet temel ameliyat oldum çok iyi hastasıyla çok ilgilendi rabbim yar ve yardımcısı olsun inşAllah geri döner
Ahmet 3 hafta önce
Böyle bir yönetim olamaz
Sevgi Basyigit 3 hafta önce
Kendisi defolup gitsin, ben ozelimi baska dr paylasmak zorunda degilim . Devletiin bana hak olarak verdigi dr tercih ediyorum o kenfisi karidini baska dr gotursun biz SAMET TEMEL, cok memnunuz . Baş hekim istifa .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:42
Güneş 06:12
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:44
Yatsı 21:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@