alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Başkan Büyükerşen çocukların yeni yılını kutladı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Çocuk Hakları Birimi atölyelerini ziyaret ederek, çocukların yeni yılını kutladı.

Gündem 27.12.2021, 13:29 29.12.2021, 13:15 ABONE OL: google news
Başkan Büyükerşen çocukların yeni yılını kutladı

Çocukların gelişimlerine destek olmak için düzenlediği eğitim ve atölyelerle çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, hafta içi ve hafta sonu düzenlediği etkinliklerle hizmet vermeye devam ediyor. Pandemide online olarak ve daha sonra serbestleşme kuralları ile birlikte yüz yüze atölyeleri ile çocukların yanında olan Çocuk Hakları Birimi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından da sık sık ziyaret ediliyor.

Çocuk Hakları Biriminin, veliler ve çocuklar için gerçekleştirilen eğitimler ile gelecek nesillerin yetişmesine önemli katkı sağladığını belirten Başkan Büyükerşen, hafta sonu yaptığı atölye ziyaretinde çocuklarla yıl beklentilerini, ileride hangi meslekleri seçmek istediklerini ve kendisinden bir istekleri olup olmadığı gibi konularda sohbet ederek, çocukların yeni yıllarını kutladı.

Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Çocuk Hakları Birimimiz, çocuklar için yaptığı atölyelerle onların eğlenerek öğrenmesini sağlarken, diğer yandan çocukların haklarını korumak için de bilgilendirmelerde bulunuyor. Çocuklarımızın eğitimleri kadar onları korumayı da önemsiyoruz. Çocukların ihmal ve istismardan korunması için “Beşte Bir Kampanyası” kapsamında öğretmenlere ve velilere bilgilendirmelerde bulunuluyor. Bu yıl yüzlerce çocuğumuz için Eğlenen Ben Öğrenen Beynim, Üstüm Başım Toprak, Eğlenceli Oyun, Yaratıcı Sanat, Baskı, Çocuklarla Kukla, Kukla ve Dolgu Oyuncak, Karikatür, Resim, Karakter Çizim gibi 30’un üzerinde atölye çalışması yapıldı. Velilerimiz için Dijital Dünyada Etkili Ebeveynlik, Çocuk ve Ergenlerde İnternet/Oyun Bağımlılığı gibi seminerlerimizi düzenledik. 2022 yılında da çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamayı ve onları koruyacak bilgilendirici eğitimlerimizi sürdüreceğiz. Diliyorum ki 2022 yılı tüm çocuklarımız için güzel bir yıl olur, onları hep mutlu görürüz” dedi.

Ziyaret sonrası çocuklarla hatıra fotoğrafı çekilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, çocuklarla birlikte yeni yıl pastası kesti.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@