alexa

banner766

Çakırözer: Darbelerle mücadelenin yolu hukuk ve demokrasi

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişiminin 2’nci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada darbe girişimini lanetleyerek, darbeciler ve onların tüm destekçilerinin bir an önce yargılanarak cezalandırılmalarını istediklerini dile getirdi.

Gündem 14.07.2018, 15:04 ABONE OL: google news
Çakırözer: Darbelerle mücadelenin yolu hukuk ve demokrasi

CHP’li Çakırözer, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı açıklamasında darbe girişimini lanetleyerek, darbeci subaylar ve onların tüm destekçilerinin bir an önce yargılanarak cezalandırılmalarını istedi. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin, o gece vücutlarını darbeci hainlerin tanklarının önüne kahramanca koyan vatandaşlar sayesinde engellendiğini dile getiren Çakırözer, şu açıklamalarda bulundu: Vatansever, sağduyulu halkımızın ve isimsiz kahramanların darbecilere karşı verdiği demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi saygı ile anıyorum. O gece aralarında Çiftelerli hemşehrimiz Fatih Dalgıç’ın da olduğu 251 aziz şehidimize ve yaralanan binlerce kahraman gazimize sonsuza kadar minnettar kalacağız. Bu darbe girişimi laik, demokratik Cumhuriyetimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen OHAL’e dikkat çeken Çakırözer, “Bu kanlı 15 Temmuz darbe girişimini yapan Fethullahçı cunta ile onları destekleyenlerden en ağır şekilde hesap sorulmalıdır. Sorulmalıdır ki Türkiye bir daha böyle büyük bir acı yaşamasın. Ama bu hesap sorma süreci hukukun üstünlüğü ilkesinden sapmadan yapılmalıdır. Darbe ile ilgisi olmayan binlerce siyasetçi, akademisyen, gazeteci ve kamu görevlilerinin tutuklanması, ihraç edilmesi, açığa alınması gibi uygulamalar sadece ve sadece darbecilerle mücadeleye gölge düşürmekte, büyük zarar vermektedir. Darbecilerle hesaplaşma ve cezalandırma süreci yeni mağduriyetler yaratılmadan yürütülmelidir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@