banner766

Candemir: Geçmişte FETÖ elebaşına methiyeler düzenler...

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, dikkat çeken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı. Mesajında 'Andımız' vurgusu yapan Candemir ''Geçmişte FETÖ elebaşına methiyeler düzenler, şuan Andımız düşmanlığı yapmaktadırlar. Bu çabalar boşunadır. İnsanların dillerini bağlayabilirsiniz ama gönüllerinden vatan ve millet sevgisini asla silemezsiniz'' dedi.

Gündem 28.10.2018, 15:04 09.01.2020, 03:33
Candemir: Geçmişte FETÖ elebaşına methiyeler düzenler...

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Candemir mesajında şu ifadelere yer verdi: 

Bugün toplumsal hayatınızda önemli yeri ve değeri olan Cumhuriyetimizin 95 yıldönümü. Bugün şanlı bir tarihe büyük bir medeniyet birikimine sahip olan yüce milletimizin “Hürriyet ve Bağımsızlık” mücadelesinin başarıyla sonuçlandığı önemli bir gündür. Cumhuriyetin ortak değerlerine, kazanımlarına her zamankinden daha fazla sahip çıkarak içtenlikle çalışmalı ve mücadele etmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizin bozulmasına, kardeşçe bir arada barış içinde yaşamamıza engel olmak isteyenlere asla izin verilmeyecektir. 

Bu mücadele kapsamında Tunceli’nin Nazımiye kırsalında operasyon dönüşü olumsuz hava şartları nedeniyle donarak şehit düşen Kahraman Askerlerimiz Cumhuriyet kutlamalarının arifesinde Sarıkamış olayını hatırlatmıştır. 21.yy da gelişmiş teknolojide bu şekilde şehit verilmesi çok vahim bir durumdur. 1914 Sarıkamış denilince buz tutardı yüreğimiz ve gözyaşımız, artık Tunceli’de de üşüyeceğiz ve donacağız. 

Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir. Türk Milletinin Kanı ve canı pahasına esaret zincirlerini kırarak, işgalcileri vatan topraklarından çıkararak, kurduğu ve bizlere emanet ettiği, Cumhuriyetimizi yüceltmek, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Başka bir değerimiz olan Türk kelimesinin ırkçılık olduğunu düşünen kişiler bilmelidir ki; Türk milli bir aidiyetin adıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” Dünyada hiçbir milletin tarifi bu kadar güzel tarif edilmemiştir. Türkiye coğrafyasında yaşayan Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Boşnak, Abaza ve Arnavut etnik kimliklere ve inançlarına bakılmaksınız Türk Milletini oluşturmaktadır. Bayrağımız Türk Bayrağı, dilimiz Türkçedir. 

Çözüm sürecinde verilen tavizler sonrası Danıştay 8.Dairesi “İlkokullarda okutulan Öğrenci Andı’nın 2012 yılında kaldırılma karanını oy çokluğuyla iptal kararı almıştır. Andımız tekrar okullarda okutulması mümkün hale gelmiştir. Lakin Andımızdan rahatsızlık duyan, Irkçılık olarak ifade edenler vardır. Geçmişte FETÖ elebaşına methiyeler düzenler, şuan Andımız düşmanlığı yapmaktadırlar. Bu çabalar boşunadır. İnsanların dillerini bağlayabilirsiniz ama gönüllerinden vatan ve millet sevgisini asla silemezsiniz. 

Yüce milletimiz bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşen önemli görev Türkiye Cumhuriyeti’nin, Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez bütünlüğünü savunmak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup, kollamak iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır. 

Bu vesileyle; Her 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyet’in 95. yıldönümünde Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anarak tüm halkımızın bayramını kutlarız.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@