alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Ebeveynlerle internet ve oyun bağımlılığı konuşuldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi(SODİGEM) işbirliği ile gerçekleştirilen seminerler devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Dijital Dünyada Etkili Ebeveynlik Seminerinin sonrasında bu hafta Çocuk ve Ergenlerde İnternet -Oyun Bağımlılığı Semineri ile veliler bilgilendirildi.

Gündem 05.12.2021, 13:47 05.12.2021, 13:50 ABONE OL: google news
Ebeveynlerle internet ve oyun bağımlılığı konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Baki Duy tarafından verilen seminerde, pandemiden sonra çocukların dijital ekrana daha fazla maruz kaldıkları ifade edilirken, bu durumun zararlarını önlemek için ebeveynlere ve öğretmenlere düşen görevler konuşuldu. Seminere katılan velilerin çoğu çocuklarının internette çok fazla zaman geçirdiğini belirtti. Prof. Dr. Baki Duy ise seminerde yptığı konuşmada "Çocuklar internette çok fazla zaman geçirdiklerinde psikolojik, fiziksel, zihinsel gelişimlerinde sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu konuda ailelerin doğru örnek olması gerekiyor. Ergenlik döneminde okullarda çocuklar arkadaşlarını örnek alıyorlar. Bu süreçte çocuklarla karşılıklı konuşmak ve ailelerin çocuklarla kaliteli zaman geçirmesi gerekiyor” dedi.

Seminerde konu ile ilgili yapılan araştırmalardaki istatistikleri de ebeveynler ile paylaşan Baki Duy, 16-24 yaş arasında internet kullanımı oranının %79 olduğunu belirtti. Seminer sonrasında ebeveynlerin sorularını yanıtlayan Duy, katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: eskisehirekspres.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@