banner766

Elektrik kesintilerini Bakan'a sordu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’de yaşanan elektrik kesintilerini gündeme getirerek, yurttaşların elektrik kesintileri nedeniyle yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Çakırözer, “Eskişehirlilerin elektrik kesintileri nedeniyle yaşadığı mağduriyetler artık bitmeli” dedi.

Gündem 03.11.2018, 13:12
Elektrik kesintilerini Bakan'a sordu

CHP’li Çakırözer, Eskişehir’in Odunpazarı ve Sivrihisar ilçelerinde meydana gelen elektrik kesintileri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında bir kez daha gündeme getirdi. Kesintileri ilişkin daha öncede soru önergesi veren Çakırözer, elektrik kesintilerini bu kez Bakan Fatih Dönmez’e bütçe görüşmeleri sırasında sordu. 

MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ, ZARARLAR KARŞILANMALIKesintiler nedeniyle yurttaşların mağdur olduğunu dile getiren Çakırözer, “Elektrik kesintileri sadece günlük yaşamı olumsuz etkilemiyor. Maden ocaklarında, süt depolama tesislerinde yaşanan mağduriyetler da var. Sık sık yaşanan kesintiler nedeniyle çiftçiler zaman zaman sütlerini boşa dökmek zorunda bırakılıyor. Bu kesintiler derhal giderilmeli ve hem yurttaşın hem de üreticilerin mağduriyetleri son bulmalı ve kesintileri nedeniyle ortaya çıkan zararlar giderilmelidir” dedi. 

MAĞDURİYETLER NE ZAMAN GİDERİLECEK?Çakırözer Bakan Sönmez’e, “Odunpazarı'nın Akkaya, Yenisofça, Yörükkırka, Uluçayır, Kargın, Aşağıçağlan, Yukarıçağlan, Ilıca; Sivrihisar'ın da Aşağı Kepen, Yukarı Kepen, Sığırcık, Yeşilköy, Bahçecik, Kınık, Beyyazı ve Buranlar mahallelerinde düzenli elektrik kesintileri nedeniyle mağduriyete uğrayan köylülerimizin, yurttaşlarımızın mağduriyetlerini ne zaman ve nasıl gidereceksiniz?” diye sordu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:26
Güneş 07:55
Öğle 12:53
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@