banner766

Emirdağlılar Vakfı'nda toplu istifa kararı

Emirdağlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Av. Gürler Koçak düzenlediği basın toplantısında daha önce aldıkları seçim kararının mahkeme tarafından iptal edilmesi üzerine toplu istifa kararı aldıklarını söyledi.

Gündem 02.10.2020, 13:47 04.10.2020, 13:24
Emirdağlılar Vakfı'nda toplu istifa kararı

Emirdağlılar Vakfı Başkan Yardımıcısı Av. Gürler Koçak vakıf binasında yaptığı açıklamada,  "Emirdağlılar Sosyal Dayanışma Kültür ve Eğitim Vakfı'nın birlik ve beraberliğini sağlamak için her kesimden, siyasi görüşten daha önceki seçimlerde diğer başkan adaylarını desteklemiş kişileri de kapsayan yeni bir liste yaparak 4-18 Ekim tarihinde seçime gitme kararı almıştık. Ancak Eskişehir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 4 vakıf üyesinin seçimlerin ihtiyati tedbiren durdurulması talebini 29 Eylül Salı günü reddetmiş, 30 Eylül Çarşamba günü ise aynı üyelerin başka bir dosyadan yapmış olduğu talebi kabul etmiştir. Bugün için bu karar yapılacak itirazın kabul edilmesi halinde dahi 4 Ekim tarihinde yapılacak seçimlere yetişemeyeceğini değerlendirerek bu düğümü çözebilmek adına yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Nitekim vakıf senedinin 11. maddesi gereği 7'den fazla kişi aynı anda istifa ettiği takdirde cakfın genel kurulunun toplanarak seçim yapma mecburiyeti olduğundan vakıf genel kurulunun iradesinin tecelli edeceği seçimlerin artık yapılmasının mecburi olduğu kanaatindeyiz" diye konuştu. 

Koçak ayrıca yönetimden istifa eden isimleri de açıkladı; Buna göre asil yönetimden istifa eden isimler Habib Umutoğlu, Gürler Koçak, Mustafa Karakuş, Hasan Hüseyin Köksal, Mustafa Özkır, Ali İhsan Sarıçoban, Mehmet Karatay ve Ceylan Yavuz olurken yedek yönetimden ise Sebahattin Tetik, Kenan Karacam, Ümit Alan istifa etti. Vakıfta daha önce asil yönetimden Kamil Emeksiz ve denetim kurulundan da Ertuğrul Altınel istifa etmişti. Koçak, asıl amacın vakfın kayyuma gitmeden, seçim yoluyla ve demokratik bir şekilde yeni bir yönetime teslim edilerek yola birlik ve beraberlik içinde devam edilmesi olduğunu da söyledi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@