alexa

banner766

Erenoğlu: Adaylığımız devam ediyor

Eskişehir'de ertelenen Emirdağlılar Vakfı Genel Kurulundan bugüne kadar gelinen süreçle ilgili açıklama yapan Başkan Adayı Sibel Erenoğlu, bazı eleştirilerde bulunurken, adaylığını devam ettiğini ve seçime Mavi Liste ile gireceklerini söyledi.

Gündem 12.06.2019, 17:27 ABONE OL: google news
Erenoğlu: Adaylığımız devam ediyor

Emirdağlılar Vakfı Başkan Adayı Sibel Erenoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

28 Nisan'dan 16 Haziran'a ertelenen Emirdağlılar Vakfımızın kongresine dair işlemekte olan süreç hakkındaki gelişmeleri siz değerli hemşerilerimle paylaşma gereği doğmuştur. Bilindiği üzere büyük bir çoğunlukla katılım sağlanan üç adaylı kongremizde erteleme nedeni hazirun listeleridir.

Hazirun listesinin karara bağlanması konusunda divan oy çokluğu ile görevlendirilmiş seçim ertelenmişti. Ertelemeden bu yana 43 günlük sürede divanın üç adayı birlikte daveti ve seçime gidilecek üye listesini sonuçlandırması beklenmiştir.

43 gündür üç adayı birlikte üye listesine çözüm bulmak üzere davet etmeyen divan, 11 Haziran günü dün akşam 1350 üyeli Emirdağlılar Vakfından 80 kadar kişi ile içlerinde üye olmayanların da bulunduğu bir toplantı organize ederek ve bu toplantıdan tüm üyeleri haberdar ve davet etmeye gerek görmeden yapmıştır.

Kendisi veya seçecekleri bir kişi ile yönetim oluşturarak vakfın yönetimini alma niyetini ve mevcut adayların çekilmesi talebini bu 80 kişi kadar guruba duyurmuştur.

Kongreye 4 gün kala divan başkanlığı tarafından tarafıma da davet gelmiş yapılan bu toplantıya çeşitli duyumlarımız olsa da divanın davetinin tam niteliğini bilmediğimden davete iştirak ettim. Almış olduğumuz duyumlardaki gibi adaylardan böyle bir talep gelmediği ve divan tarafından arandığımda da çekilmeyeceğimizi net bir şekilde belirttiğim halde yine bu toplantıda Divan Başkanı tarafından adayların çekilmesi tekrar istenmiştir.

Elbette ki seçme ve seçilme haklarımız dahilinde bir yönlendirme veya yönetme ile Emirdağlılar vakfımızın her birimiz kadar en iyi yerlere gelmesi yolundaki niyetimizle birlik ve beraberlik için çıktığımız bu yolda divan tarafından ayrıştırma yapılmasını yakıştıramıyor ve kesinlikle doğru bulmuyoruz.

Divan başkanlığı tarafından hangi üye listesi ile kongreye gidileceğinin biran önce açıklanmasını bekliyoruz. Söz konusu erteleme nedeni hazirun listesinin netleşmesi iken divanın mevcut adayları ötelemesi kendisini veya seçeceği yeni bir liste çıkarma çabasına tanımlama yapmak pek de mümkün görünmüyor.

Bir diğer husus da 16 Haziran'daki kongrenin üye listesi bilinmediği gibi yeri ve saati hakkında daha önce duyurulmuş olsa da değişmiş olduğu hakkında duyumlarımız var. Divan Başkanı daha önce 13.00 olan kongre saatini dün yapılan bu toplantıda 10.30 olarak dillendirdi ancak toplantı yeri hakkında da herhangi bir bilgi vermedi.

Divan başkanlığı karar vermek üzere önlerinde duran iki hazirun listesinden birini seçmek yerine kendisi adayları yok sayarak, adayları belirsiz bir seçim ortamında bırakarak vakıf üyelerinin karar hakkını elinden alarak, 6 ay ya da 1yıl süreli gibi bir söylemle vakfı kim yönetecek kararını kendisi vermeye kalkmıştır. Bu durumda bir seçim bile olmama ihtimali görülmekte olup, divanın bunu yine bir küçük grupla çoğunluk oyu ile istediği kararı çıkarma amacı çok net görülmektedir.

Üyelerin kararına bağlı olarak yapılacak seçimli kongremizin bu durumuna ilişkin bir açıklama getirme siz değerli vakıf üyelerimizi bilgilendirme boynumuzun borcudur. Takdir değerli hemşerilerimizindir.

Sevgili hemşerilerim: Sonuçlar ne olursa olsun kazanan hemşerilerim ve Emirdağ olsun. Mavi Liste olarak Emirdağlılar Vakfımızın 16 Haziran'daki kongresinde ekibimle birlikte desteklerinizi bekliyoruz.

Emirdağ için her türlü çabayı sarf edeceğimizi belirtiyor, bütün içtenliğimizle saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:29
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:53
Yatsı 20:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@