alexa

banner912

banner766

ESKİ'den o iddialara yanıt

ESKİ Genel Müdürlüğü, Alpu ilçesinde mekanik sayaç kullanan bazı vatandaşların faturalarını ödedikleri halde borçlu gözüktüklerine iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Gündem 02.07.2021, 17:36 04.07.2021, 11:39 ABONE OL: google news
ESKİ'den o iddialara yanıt

ESKİ'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"İdaremiz 2560 Sayılı Kanuna tabi olarak  su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek ve bu amaçla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve bir elden işletmek üzere kurulmuş bir kamu kurumudur. Kurumumuz bu hizmetlerin bir gereği olarak her türlü iş ve işlemi vatandaşlarımıza saygı, sevgi ve ciddiyet çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

Bütün personelimiz ilgili mevzuatına uygun şekilde işlem yapmakta ve görevlerini yerine getirmektedir. Olabilecek her türlü istisnai ve münferit konusu suç teşkil edebilecek hususlar ile ilgili olarak Teftiş Kurulumuz tarafından derhal gerekli soruşturmalar yapılmakta olup yine aynı şekilde 1. Hukuk Müşavirliğimiz tarafından gerek Cumhuriyet Savcılığına gerekse her türlü yasal yollara başvurularak gerekli işlemler yapılmaktadır.

Bu itibarla Kurumumuz her türlü yazılı kural ve etik değerlere saygı duyarak kanunlar çerçevesinde ve vatandaş odaklı hizmetlerini yürütmekte ve vatandaşlarımızın güvenini zedeleyecek hiçbir olaya ve ihlale müsaade etmemektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur"

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Eskişehir'in Alpu ilçesinde mekanik su sayacı kullananlar için ESKİ'ye yapılan ödemelerin sisteme işlenmediğini ve endekslerin gerçek kullanımdan farklı tutulduğunu iddia etmişti.

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
Desimi ikitemmuz 2 hafta önce
Akp nin işi gücü çamur at izi kalsın! Hiç utanmıyorlar sabah akşam yalan. Haram zadeler!
banner962
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@