banner863

banner766

Eskişehir'de de siyah kurdelelerle çalışacaklar

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu açıklama yaptı: Siyah kurdelelerimizle görevimizin başındayız...

Gündem 19.09.2020, 15:30 21.09.2020, 19:31
Eskişehir'de de siyah kurdelelerle çalışacaklar

Eskişehir Bilecik Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada "Her zaman toplum sağlığını önceleyen, halkın sağlık hakkını savunan, bilimsel ve özgür düşünceden taviz vermeden kayıplarımızın aziz anılarına, siyah kurdelelerimizle görevimizin başındayız" denildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Türk Tabipler Birliğinin ve tüm Tabip Odalarının ortak kararıyla 14-18 Eylül 2020 tarihlerinde Covid-19 pandemisine dikkat çekmek, pandemide hayatını kaybeden hekim, sağlık çalışanları ve yurttaşlarımız anısına yas tutmak, kaybettiklerimizi anmak, pandemi önlemlerinin bilimsel bilgiler ışığında alınmasını, sağlık çalışanlarının yeterli, uygun kişisel koruyucu ekipmanla donatılarak kayıpların önüne geçilebileceğine vurgu yapmak amacıyla bir hafta süreyle görevlerimizin başında hizmet verirken yakalarımızda siyah kurdeleyle çalışacağımızı, kayıplarımızın anısına da bir dakikalık saygı duruşunda bulunacağımızı açıklamıştık.

Bu süreçte yanımızda olan, sesimizi duyan, bize ses veren yurttaşlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, tüm demokratik kitle örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına yürekten teşekkür ederiz. Yanımızda olamayanların gönülden bizi desteklediğine, kaybettiklerimizin aziz anılarına saygı gösterdiklerine ve acımızı yürekten paylaştıklarına şüphemiz yoktur. 

Bizler binlerce yıldır bu topraklarda iyi hekimlik yapmaktayız.

"... Mesleğimi vicdanımla ve onurumla uygulayacağıma, önceliği her zaman hastamın sağlığına vereceğime, insan yaşamına en üst düzeyde saygı göstereceğime, bana gözdağı veriliyor olsa bile, tıbbi bilgimi, insan haklarını ve birey özgürlüklerini çiğnemek için kullanmayacağıma, kararlılıkla, özgürce ve onurum üstüne ant içerim!" diyen biz hekimler her zaman toplum sağlığını önceleyen, halkın sağlık hakkını savunan, bilimsel ve özgür düşünceden taviz vermeden kayıplarımızın aziz anılarına siyah kurdelelerimizle görevimizin başındayız." 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:17
Öğle 12:47
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:25
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@