alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de eski eşi satırla saldırmıştı! Ayşe Tuba davası öncesi çağrı

Eskişehir'de, boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı sokak ortasında katleden ve 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan' ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Yalçın Özalpay için Mayıs ayında Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Ceza Dairesi’nde görülen davada istinaf savcısı tahrikten indirim istedi. Yarın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde görülecek duruşma öncesinde CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer Meclis’ten “Ayşe Tuba için adalet” çağrıda bulundu.

Gündem 24.06.2021, 15:41 ABONE OL: google news
Eskişehir'de eski eşi satırla saldırmıştı! Ayşe Tuba davası öncesi çağrı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 23 kez suç duyurusunda bulunmasına rağmen Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısı sonucu katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın yarın görülecek davası öncesinde Meclis’ten “Ayşe Tuba Arslan’ı bir kez daha öldürmeyin” çağrısında bulundu. Çakırözer, “Eskişehir’de Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu eski eşi tarafından vahşice katledilmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Ayşe Tuba’yı 23 suç duyurusuna rağmen korumayan polis, savcı, hakim ve Aile Bakanlığı uzmanlarının tümünün ihmallerinin üstü örtüldü. Ayşe Tuba iki yılda defalarca tekrar öldürüldü. Şimdi de katil Yalçın Özalpay’ın Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nde görülen davasında istinaf savcısı ceza indirimi istiyor. Satırla ve bıçakla kafa bölgesine yapılan 15 öldürücü vuruş için savcı ‘olayda canavarca hisle öldürme yok’ diyor! Üstüne üstlük ‘Ayşe Tuba’nın telefon görüşmeleri de varmış’ diyerek  haksız tahrik indirimi istiyor. İstinaf mahkemesi savcının görüşüne katılır ve haksız tahrik indirimi kararı alırsa Ayşe Tuba Arslan bir kez daha katledilmiş olacak. Ayşe Tuba’yı bir kez daha öldürmeyin!” dedi. Çakırözer, tüm kadın hakları savunucularını Ayşe Tuba Arslan’ın sesi olmaya ve adalet mücadelesine sahip çıkmaya davet etti.

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çakırözer “Eskişehir’de Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu eski eşi tarafından vahşice katledilmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Ayşe Tuba Arslan’ı koruyamayan devlet, bu iki yıl içinde onu defalarca tekrar öldürdü. Nasıl mı? Öncelikle yaptığı 23 suç duyurusuna rağmen Ayşe Tuba’yı korumayan polis, savcı, hakim ve Aile Bakanlığı uzmanlarının tümünün ihmallerinin üstü örtüldü. Son olarak da katil Yalçın Özalpay’ın Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nde görülen davasında istinaf savcısı ceza indirimi istedi. Satırla ve bıçakla kafa bölgesine yapılan 15 öldürücü vuruş için savcı ‘olayda canavarca hisle öldürme yok’ diyor! Üstüne üstlük ‘Ayşe Tuba’nın telefon görüşmeleri de varmış’ diyerek  haksız tahrik indirimi istiyor” dedi.

"Bir kez daha ölüdrmeyin" 

Yarın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde duruşması görülecek duruşma öncesi Çakırözer, “İstinaf mahkemesi savcının görüşüne katılır ve haksız tahrik indirimi kararı alırsa Ayşe Tuba Arslan bir kez daha katledilmiş olacak.  Ayşe Tuba’yı bir kez daha öldürmeyin! Yarın tüm kadın hakları savunucularını Ayşe Tuba’nın sesi olmaya, dayanışmayı büyütmeye ve İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya çağırıyoruz. Kadınlara yönelik şiddeti önlemeyi kadının yaşam hakkını korumayı amaçlayan İstanbul Sözleşmesi’nden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@