alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de hastanedeki maaş kriziyle ilgili yeni açıklama

SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, Eskişehir Şehir Hastanesi'nde yaşanan maaş krizi sonrası düzenlenen eylemle ilgili yaptığı açıklamada "Hastanede şirket çalışanı arkadaşlarımızın maaşlarının zamanında ödenmesinin önünde hangi engel var. Bu zorlu koşullarda işçi arkadaşlarımızın maaşları aylarca neden geciktirilir. Her birinin ev geçindirdiği çoluk çocuğu olduğu borçları olduğu neden bilmezden duymazdan gelinir" diyerek tepki gösterdi.

Gündem 04.05.2021, 14:54 06.05.2021, 12:40 ABONE OL: google news
Eskişehir'de hastanedeki maaş kriziyle ilgili yeni açıklama

Özkavak, "Gazetenizin haberinde Eskişehir Şehir Hastanesi'nde gelişmeleri büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ne yazıkki işverenler sık sık bu yola tevessül ediyor. Çalışanları en ağır koşullarda çalıştırmaktan, baskı kurmaktan, en küçük sorunda işten atmakla tehditten geri durmayanlar sıra onların maaşlarını vermeye gelince adeta ipe un seriyorlar. Günlerce geciktirmekten geri durmuyorlar. Hastanede şirket çalışanı arkadaşlarımızın maaşlarının zamanında ödenmesinin önünde hangi engel vardır sormak istiyoruz. Bu zorlu koşullarda işçi arkadaşlarımızın maaşları aylarca neden geciktirilir.Her birinin ev geçindirdiği çoluk çocuğu olduğu borçları olduğu neden bilmezden duymazdan gelinir" dedi. 

Özkavak, "Sendika olarak hastanedeki çalışma arkadaşlarımızın yanındayız. Haklarının takipçisi olacağız. Onların haklı mücadelesinin destekliyoruz. Bugün seslerini yükselten haklarını arayan arkadaşlarımızı selamlıyoruz SES olarak hastanenin bütün bileşenlerini her türlü sorunda yan yana olmaya birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. Çalışanların birliği bu tür hak kayıplarının, hak yemelerin önüne geçecektir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@