banner848

banner766

Eskişehir'de 'Kalabak Su' sorunu istifa getirdi

Eskişehir'de, kent nüfusunun büyük bir kısmının kullandığı Kalabak Suyu'nda yaşanan dağıtım sıkıntısı nedeniyle su almak isteyen vatandaşlar, perakende satış merkezine akın etti. Ellerindeki su damacanaları ile uzun süre sıra bekleyenler, yetkililerden soruna çözüm bulmalarını istedi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Başkan Yılmaz Büyükerşen'in tatil dönüşü istifasını istediği Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Suat Balcı'nın görevden ayrıldığını açıkladı.

Gündem 26.08.2020, 17:46 28.08.2020, 14:08
Eskişehir'de 'Kalabak Su' sorunu istifa getirdi

Eskişehir'de birkaç gündür kent genelinde çok sayıda mahallede Kalabak Suyu'nun dağıtımında sıkıntı yaşanıyor. Özellikle son 2 gündür mahallelere su dağıtan araçların gelmemesi üzerine vatandaşlar, su alabilmek için Seyitgazi yolunda bulunan Kalabak Suyu'nun perakende satış merkezine akın etti. Araçlarına yükledikleri boş damacanalar ile su dağıtım araçlarının başında uzun süre sıra bekleyen vatandaşlar, yetkililerin bu soruna çözüm bulmalarını istedi. 

Eski Genel Müdürü istifa etti 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla igili açıklama yapıldı. Açıklamada, ESKİ Genel Müdürü'nün isfasının istendiği belirtilerek şöyle denildi:

"Eskişehir'de bir süredir yaşanan Kalabak Su dağıtım sorunu ve damacana krizi konusunda izinden dönerek gerekli incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, ESKİ Genel Müdürü Suat Balcı'nın istifasını istedi. Konuyla ilgili sorumluluğu kabul eden Suat Balcı, ESKİ Genel Müdürlüğü görevinden istifa etti"


 

Yorumlar (5)
Altay Ergin 1 ay önce
Eee. Su vereceğiniz mi bize artık ?Arıtma taktıracağım olmazsa.
bk 1 ay önce
taktırmazsan adam değilsin
Efe 4 hafta önce
Bu hatayı telafi etmek için özür mahiyetinde damacana fiyatlarını tekrar 2.75 tl'ye düşürün.
eses 1 ay önce
yanlış yerler israfa ediyor
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:40
Öğle 12:55
İkindi 16:20
Akşam 19:01
Yatsı 20:19
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@