banner766

Eskişehir'de kritik koronavirüs salgını uyarıları

Eskişehir’de artan Covid-19 salgınındaki artış nedeniyle Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden esnaf ve Eskişehir halkına uyarı yapıldı.

Gündem 22.10.2020, 19:00 23.10.2020, 18:37
Eskişehir'de kritik koronavirüs salgını uyarıları

Konuyla ilgili açıklama yapan ESESOB Başkanı Ekrem Birsen, "Yaklaşık 8 aydır devam eden pandemi süresince hepimiz gerekli tedbirleri alarak Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek adına mücadele ettik. Bu süreçte sabırlı bir tutum sergiledik. İnsan sağlığını ön planda tutarak, gerekli hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Salgının başta ailemiz, yakınlarımız ve tüm insanlığa olan zararını ortadan kaldırmak adına sevdiğimiz mesleklerimizden, işlerimizden bir süre uzak kaldık. Belki de daha çok kazanacakken, sağlığımızı önde tutarak evde kaldık. Esnaf ve sanatkarlar olarak bu sürecin hem maddi, hem de manevi olarak en çok etkilenenleri biri de şüphesiz bizler olduk" dedi.

"Tedbirsiz davrananları uyaralım"

Birsen, "Kontrollü normalleşme sürecinde mesafelerin korunmadığı, salgının tamamen ortadan kalmış gibi davranıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu olumsuz davranışlar, bu güne kadar verilen mücadelenin, fedakarlıkların, maddi ve manevi zararların, alınan tedbirlerle elde edilen kazanımların ve gösterilen gayretlerin başa sarılması demektir. Önlem basit; Maske, Mesafe ve temizlik. Sağlıklı bir gelecek için lütfen ama lütfen kurallara uyalım, tedbirleri elden bırakmayalım. Hem kendi sağlığımız, hem de yakınlarımızın sağlığını düşünelim. Tedbirsiz davrandığımızda binlerce esnaf ve sanatkarın işine ve ülke ekonomisine ne kadar zarar verdiğimizi düşünelim. Tedbirsiz davranış içerisinde bulunan kişileri uyararak, insanlığa hep birlikte faydalı olmaya çalışalım ve sürece hep birlikte katkı verelim" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@