alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de mucize operasyon: Hayata yeniden tutundu

Eskişehir'de 112 Acil Sağlık Ekibi tarafından bilinci kapalı bir şekilde bulunan ve beyninde iç kanama yaşayan hasta Yunusemre Devlet Hastanesi'nde yapılan ameliyatla hayata tutundu.

Gündem 08.09.2021, 09:04 09.09.2021, 09:29 ABONE OL: google news
Eskişehir'de mucize operasyon: Hayata yeniden tutundu

Eskişehir'de 112 Acil Sağlık Ekibi tarafından bilinci kapalı halde bulunan ve beyin kanaması geçirdiği ifade edilen 26 yaşındaki hasta Yunus Emre Devlet Hastanesi'ndeki başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu. Yaşama tutunan hasta, ameliyat sonrası dönemde yapılan ek medikal tedavi ve fizyoterapi sonrasında hızlı bir şekilde nörolojik olarak iyileşti ve tek başına yürüyebilir hale geldi. 

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Turan Kandemir ve Op. Dr. Burak Eral yaptıkları açıklamada "Bilinci kapalı olarak gelen hastaya Beyin BT Angiografi çekildi. 68x38 mm boyutlarında beyin içi kanamaya neden olan damarsal anomali (Arteriyovenöz Malformasyon) tespit edildi. Hayati tehlikesi olan hastamız Op. Dr. Turan Kandemir ve Op. Dr. Burak Eral ile birlikte acil olarak ameliyata alındı, hastanın kanaması boşaltılarak kanamaya neden olan damarsal anomali klipslenerek kapatıldı. Ameliyat sonrası dönemde yapılan ek medikal tedavi ve fizyoterapi sonrasında hızlı bir şekilde nörolojik olarak iyileşen hasta tek başına yürüyebilmektedir. Hastanın ameliyat sonrası 15.gününde Beyin ve Sinir Cerrahisi tarafından yapılan Beyin Anjiografi (DSA)’sinde herhangi bir patoloji saptanmamıştır" dedi. 

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ersin Işıldı ise yaptığı açıklamada "Hastanemizde Doç. Dr. Zeki Serdar Ataizi, Op. Dr. Ersin Işıldı, Op. Dr. Turan Kandemir, Op. Dr. Burak Eral ve Op. Dr. Özcan Aslanbaş’ tan oluşan 5 kişilik uzman hekim kadrosu ve 24 yataklı beyin cerrahi servisi, 8 yataklı yoğun bakım, 2 adet son teknoloji ile tasarlanmış ameliyathanemiz ve 2 adet beyin anjiosu yapılabilinen anjio ile hizmet vermektedir. Kliniğimizde halen rutin olarak yapılmakta olan mikrocerrahi ile bel ve boyun fıtığı ameliyatları dışında beyin tümörleri, beyin damar hastalıkları dahil olmak üzere tüm beyin cerrahisini ilgilendiren cerrahilerin yapılmakta. 2020 yılında yaklaşık 300, bu yılda hali hazırda 200 ün üzerinde bu tarz özellikli ameliyatın başarı ile yapıldı" diye konuştu. 
 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
vatan 2 hafta önce
helal olsun sağlıklı günler herkese
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@