alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de o imam hakkında suç duyurusu

Ayasofya'da yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alarak hakaretlerde bulunan imam Mustafa Demirkan hakkında Eskişehir'de suç duyurusunda bulunuldu. Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, imama sert tepki gösterdi.

Gündem 04.06.2021, 13:11 07.06.2021, 12:22 ABONE OL: google news
Eskişehir'de o imam hakkında suç duyurusu

Eğitim-İş Eskişehir Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alarak hakaretlerde bulunan imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusunda bulundu. Eskişehir Adliyesi önünde açıklama yapan sendika şube başkanı Hüseyin Yurtman "29 Mayıs tarihinde Ayasofya'da düzenlenen hafızlık konulu programda Mustafa Demirkan adlı imamın ülkemizin kurucusu Atatürk'e lanet okuması toplumumuzda infial yaratmıştır. Utanmaz imam, "Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir..." diyerek içindeki Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını kusmuş, buna da dini alet etmiştir. Atasına sevgisi ve vefası hiçbir zaman azalmayan Türk halkı, bu hakarete her mecradan tepki göstererek gerekli mesajı verse de Atatürk 'ün aziz hatırasının ve Cumhuriyet' in herzaman koruyucusu olan Eğitim-İş olarak elbette bize de iş düşmüştür. Genel Merkezimiz ve tüm Türkiye 'deki şube ve temsilciliklerimizle birlikte Eskişehir Eğitim-İş Şubesi olarak Cumhuriyet Başsağlığı' na bu Atatürk düşmanı imam hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" dedi. 

Yorumlar (1)
Sírrí Õnal 8 ay önce
Ben isterdim ki eğitim iş sendikası ,imama gõsterdiği tepki yi,tamamen haklílar.Atatúrk,e kúfreden,mecliste ve diğer toplantılarda,istiklal marşı sõylenirken ayağa kalkmayan,HDP li millet vekillerine ve partilerinde tepkinizi koymalíydíníz,ama nerede çúnkú ortağíníz darílír.
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@