alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de okullarda yeni koronavirüs vakaları

Eskişehir'de okullarda koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Kentte, karantinaya alınan ve vaka çıkan okullara yenileri eklendi.

Gündem 18.03.2021, 12:43 20.03.2021, 15:09 ABONE OL: google news
Eskişehir'de okullarda yeni koronavirüs vakaları

Eskişehir'de okullarda koronavirüs vakalarında artış sürüyor. Ailelerin tedirginliği sürerken Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Tepebaşı Şehit Barış Öztürk Ortaokulunda 1 öğretmene covid tanısı konduğunu açıkladı. Alkan ayrıca, Alpu Kerim Gökay İlkokulu'nun karantinada olduğunu ifade ederken, Hoca Ahmet Yesevi'de 1 öğrencinin pozitif, Melahat Ünügür Ortaokulu'nda da 5 öğretmen temaslı 15 öğrencinin karantinada olduğunu söyledi. Alkan ekledi: "Aşı yok, risk büyük diyoruz, bu sistemsizliğin bedeli ödüyoruz"

Daha önce de vakalar görüldü

Eskişehir'de daha önce de Tepebaşı'ndaki Hürriyet İlkokulu'nda iki öğretmende koronavirüs tespit edilmişti. eskisehirpostasi.com'un edindiği bilgiye göre okul, tedbir amaçlı olarak iki hafta karantinaya alınmıştı. Öğrenciler derslerine uzaktan eğitimle devam ediyor. 

Kentte Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de bir öğrencinin babası koronavirüse yakalandı. Kısa süre içinde öğrenciye de koronavirüs bulaştı. Öğrencinin dersine giren öğretmenler testten geçti. Sınıf karantinaya alındı. 

Fatih Fen Lisesi'nden bir öğrencinin testi pozitif çıkmıştı. Öğrenci ile aynı sınıfta olan 14 öğrenciye koronavirüs testi yapılmıştı.

Eskişehir'de vaka görülen okullar

Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi'nde bir öğretmende görülen koronavirüsün ardından altı okulda daha vakaya rastlandı.  

Suzan Gürcanlı Ortaokulunda bir yöneticide koronavirüs tespit edildi. Okulda önlemler artılırken, ayrıca Kutipoğlu Anaokulu, Mustafa Kemal Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Seyitgazi Çok Programlı Lisesi'nde bazı öğrencilerinin testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Mihallıççık ilçesinde Hürriyet İlkokulu'nda da bir öğretmenin koronavirüse yakalandığı bildirildi. Okulda pozitif çıkan öğretmenin temaslı olan sınıfı karantinaya alındı.

ETİ Sosyal Bilimler Lisesi'nde de bir öğrencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. 

Eskişehir'de daha önce Dr. Halil Akkurt Ortaokulu'nda bir öğrencide pozitif vakaya rastlanmıştı. Öğrenci ile birlikte bir sınıf ve 7 öğretmenin tedbir amaçlı olarak karantinaya alındığı bildirilmişti.

Kentte daha önce de bazı okullarda koronavirüs vakaları görüldü. Yapılan açıklamalarda "H. Ahmet Kanatlı A.L.'de  1 öğrenci, Murat Atılgan Ortaokulu'nda 1 öğrenci, Hoca Ahmet Yesevi A.L.'de 1 öğrenci Covid, 18 öğrenci ve 1 öğretmen karantinada, Atatürk MTAL'de 3 öğrenci pozitif, Laçin Anaokulu'nda 1 öğretmen pozitif ve sınıf karantinada" açıklaması yapılmıştı. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@