alexa

Eskişehir'de sağlık çalışanları için önemli karar... Meclisten geçti

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı ilk toplantısı Figen Kahya başkanlığında toplandı. Opera binasında yapılan meclis oturumunda 36 konu gündeme geldi. Toplantıda denetim komisyonuna üye seçimi yapıldı.

Gündem 11.01.2021, 19:18 13.01.2021, 16:24 ABONE OL: google news
Eskişehir'de sağlık çalışanları için önemli karar... Meclisten geçti

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı ilk toplantısı Figen Kahya başkanlığında toplandı. Toplantıda denetim komisyonuna üye seçimi yapıldı. 

CHP’den Aydın Ünlüce, Mustafa Önder, İbrahim Arslan, AK Parti’den Orhan Durmuş ve Özlem Yalçın seçildi. 

Toplantıda ayrıca koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektörde çalışan tüm personellerin belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve tramvaylardaki toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlandırılması da oy birliğiyle geçti. 

Gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan, kuraklık sorununa dikkat çekerek, “Yağış oranlarında büyük düşüş var. Su kaynaklarında çok azalma var. Kuraklıktan dolayı belediyenin kullanma suyu ile ilgili acil bir eylem planı var mıdır?” diye konuştu.

Su ile ilgili çalışmaların olduğunu ifade eden Başkan Vekili Figen Kahya, Cuma günü daha net bilgi yapılacağını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:09
Öğle 13:13
İkindi 15:45
Akşam 18:08
Yatsı 19:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@