alexa

banner912

banner766

'Eskişehir'de vakalarda arzu etmediğimiz artışlar gözleniyor'

Eskişehir İl Pandemi Kurul Toplantısı Vali Erol Ayyıldız’ın başkanlığında Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Burada konuşan Vali Ayyıldız, çok önemli uyarılarda bulunarak "Son günlerde düğün, nişan, taziye, akraba, eş ve dost ziyaretlerinde maske kullanımı ve fiziki mesafe kurallarına istenilen düzeyde uyulmaması gibi nedenlerle ilimizdeki vaka sayısında arzu etmediğimiz artışlar gözlenmektedir" dedi.

Gündem 31.08.2020, 16:58 03.09.2020, 14:31 ABONE OL: google news
'Eskişehir'de vakalarda arzu etmediğimiz artışlar gözleniyor'

Toplantıya; Garnizon Komutan Vekili Hv.Tuğg. Gürhan Ergürhan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Jandarma Komutanı J. Alb Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

“Tüm dünyayı etkileyen bu pandemi sürecini hep birlikte iş birliği, güç birliği, gönül birliği ve el birliği içerisinde başarılı bir şekilde yürütmek zorundayız.” diyen Vali Ayyıldız, toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Sürecin başından bu yana Eskişehir’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının Kovid-19 ile mücadelede örnek davranış sergilediğini hatırlatan Vali Ayyıldız, bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarının ise insanüstü gayret sergilediğini belirtti. Vali Ayyıldız, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Toplantı vesilesiyle Kovid-19 ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışmalarını sürdüren tüm çalışma arkadaşlarıma, sağlık ordumuza çok teşekkür ediyorum.

Tüm dünyayı etkileyen bu pandemi sürecini hep birlikte iş birliği, güç birliği, gönül birliği ve el birliği içerisinde başarılı bir şekilde yürütmek mecburiyetindeyiz. Bunu mümkün kılmak için mücadeleyi her zamankinden daha çok ciddiye almak ve herkesin bu mücadelenin içerisinde yer almasını sağlamak zorundayız. Kovid-19’la mücadelenin olmazsa olmazı olan “maske kullanımı, fiziki mesafe ve hijyen” noktasında toplumun tüm kesimlerindeki farkındalığı artırmalıyız. Rahatlık ve rehavetin ciddi olumsuzluklara yol açabileceği gerçeğinden hareketle hem bireysel hem de toplumsal sorumluluklar noktasında virüsle olan mücadeleyi toplumun tüm kesimlerine yaymalıyız.

"Eskişehir'de vaka sayısında arzu etmediğimiz artışlar gözleniyor"

Bildiğiniz gibi Koronavirüs salgını ile mücadelede geçtiğimiz Haziran ayı ile birlikte kontrollü sosyal hayat dönemine geçmiş bulunuyoruz. Ancak, son günlerde düğün, nişan, taziye, akraba, eş ve dost ziyaretlerinde maske kullanımı ve fiziki mesafe kurallarına istenilen düzeyde uyulmaması gibi nedenlerle ilimizdeki vaka sayısında arzu etmediğimiz artışlar gözlenmektedir. Bu vaka sayılarında yaşanan dalgalanmalar tehlikenin geçmediğini, tedbirlerin bütün ciddiyetiyle uygulanması gerektiğini bizlere göstermektedir.

Sürecin başından bu yana Eskişehir’deki bütün kamu kurum ve kuruluşları işin ucundan tutarak örnek davranış sergiledi. Hastanelerimiz koordineli bir şekilde süreci yönetmeye çalışıyor. Ancak yapacağımız çalışmalarla yeni bir farkındalık yaratarak, filyasyon ekiplerimizin sayısını ve işlevini artırarak hem kamu kurum ve kuruluşlarımızın emeklerini hem de sağlık çalışanlarımızın insanüstü gayretlerini korumalıyız.

Bu düşüncelerle sözlerime son verirken ülkemizin ve dünyamızın Kovid-19’la mücadeleyi en kısa zamanda başarıya ulaştırmasını ve insanlığın Kovid-19 öncesi döneme yeniden merhaba demesini diliyorum.”

Konuşmasının ardından Kurul üyelerine söz veren Vali Ayyıldız, konu hakkındaki görüş ve önerileri aldı.

Bakan Koca talimat vermişti 

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İl Değerlendirme Toplantıları kapsamında Eskişehir, Kütahya, Rize, Van, Ordu, Ağrı valileri ve sağlık müdürleriyle görüşmüştü.  

Bakan Koca, "İl Değerlendirme Toplantılarında; Rize, Van, Ordu, Kütahya, Eskişehir, Ağrı valileri, il sağlık müdürleri ile 6 ayrı videokonferansta bugün bir araya geldik. Mevcut durum, vaka artışlarının sebeplerini ele aldık. Filyasyon ve tedavilere süratle başlanması talimatını verdik." demişti. 

Kentteki son durum ile ilgili bilgiler alan Bakan Koca, yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili Eskişehir'deki son durum hakkında bilgi almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@