alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'de yaya geçidi eylemi! Okul yolu ölüm yolu olmasın

Eskişehir’de faaliyet gösteren Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş tarafından Ahmet Sezer Ortaokulu karşısında bulunan yaya geçidinde basın açıklaması yapıldı, yaşanan trafik kazalarına dikkat çekildi.

Gündem 20.12.2021, 16:31 22.12.2021, 13:04 ABONE OL: google news
Eskişehir'de yaya geçidi eylemi! Okul yolu ölüm yolu olmasın

Yaşanan trafik kazaları ve öğrencilerin yaşadığı tehlikelere dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ortak basın açıklamasında 4 sendika adına Eğitim Sen Eğitim Sekreteri Sevtap Aslan Yavaş konuştu. 

Birkaç gün önce kaza oldu 

Polis kontrolü olduğu günler dışında hız sınırlarına tam olarak uyulmayan Atatürk Bulvarı'nda birçok kazanın gerçekleştiğini ifade eden Yavaş, “2019 yılından bu yana yaya geçitleri konusunda duyarlılık artmakla birlikte bu geçitlerde kazaların da arttığını görüyoruz. Bu kazalardan biri, daha birkaç gün önce bizim de canımızı yaktı. Öğrencimiz okula gelirken kurallara uyup yaya geçidini kullanmasına rağmen talihsiz bir kaza geçirdi. Bu olay bizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Endişelerimizi de arttıran bu kaza, bazı aksaklıkları tekrar düşünmemize neden oldu. Görüyoruz ki; yaya geçitleri yalnızca, herkes kurallara uyduğunda güvenlidir” dedi. 

Tek trafik güvenlik önleminin yaya geçidi olması kabul edilemez 

Aslan, şöyle devam etti,

“Sık sık kazaların yaşandığı,işlek bir caddede,okul yolu geçişinde, tek trafik güvenlik önleminin yaya geçidi olması kabul edilemez. Ayrıca ikili eğitimin trafik güvenliği konusunda da sınıfta kaldığı bir gerçek. Sabahçı öğrencilerin karanlıkta okula gelmesi, öğleci öğrencilerin karanlıkta evlerine dönmeye çalışması, bu konuda kaygı duyan velilerin araçla öğrenciyi almaya gelmesi sonucu giriş çıkış saatlerinde trafik karmaşası yaşanmaktadır. Bu yoğunluk ekstra bir tehlike yaratmakta, kazalara davetiye çıkarmaktadır. Bu tehlike de görmezden gelinemez bir gerçektir. Bu değerlendirmeler ışığında taleplerimiz açıktır. Öğrencilerimizin okul yolu geçiş güvenliğinin sağlanmasına yönelik adımlar atılmasını,hızla çözüm üretilmesini istiyoruz. Okul bölgemizdeki geçişlerde üst veya alt geçit, trafik ışığı gibi önlemlerin ivedilikle sağlanmasını talep ediyoruz. İkili eğitimin dezavantajları ve öğrenciler için uzun,yorucu,dikkat dağıtıcı olması, trafik yoğunluğunu arttırması ile ilgili farkındalık istiyoruz. Gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz. Okul yolu tehlike yolu olmasın.”

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Ocak 2022
İmsak 06:42
Güneş 08:10
Öğle 13:13
İkindi 15:44
Akşam 18:06
Yatsı 19:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@