alexa

banner766

Eskişehir'de yeni yasaklar (Valilik duyurdu)

Eskişehir Valiliği yeni yasakları duyurdu...

Gündem 08.02.2021, 13:20 10.02.2021, 14:03 ABONE OL: google news
Eskişehir'de yeni yasaklar (Valilik duyurdu)

Eskişehir Valiliği, kentte yapılacak her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, oturma eylemi ve basın açıklamalarının 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Eskişehir Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, jandarma bölgesi dahil olmak üzere kentte basın açıklaması ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi. Açıklamada, “İlimiz genelinde (jandarma sorumluluk bölgeleri dahil olmak üzere) valilik ve kaymakamlıklarca açık alanlarda düzenlenmesi uygun görülenler ve kamu kurumlarının resmi bayram, önemli günler kapsamındaki asgari katılımla düzenlenen etkinlikleri, siyasi partilerin icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri kapsamında kongre ve genel kurulları ile ekonomik çıkar elde etmek amacıyla düzenlenecek ticari faaliyetler haricinde, ilimizdeki açık alanlarda yapılması planlanan, her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, oturma eylemi, insan zinciri,  basın açıklaması, imza kampanyası, toplanma daveti içeren bildiri dağıtımı, afiş/pankart asma, protesto gösterileri vb. eylem/etkinliklerin belirtilen amaçlar doğrultusunda 8 Şubat 2021 tarihinden geçerli olmak üzere 15 gün süreyle yasaklanması kararı alınmıştır” denildi.

Konuyla ilgili açıklamada, tüm dünyayı saran COVİD-19 salgın ve yayılımında fiziksel temas ve solunum yolları ile bulaşma riski anlatılarak bu durumun toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olduğu belirtildi. Daha önce, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler ile meslek odaları ve barolar tarafından düzenlenecek etkinliklerin 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelenmesine karar verildiği duyuruldu. 

Yorumlar (5)
Zihni tembel 3 hafta önce
15 şubatta akp kongresi var onuda yapmak yasakmı
Musa demir 3 hafta önce
Sen gitme sananey kendini koru.
hicran 3 hafta önce
hamam yolunu görmeyip yürüyüşün yasaklanması manidar kısıtlamalar bitti mi yaşlı ve çocuklar için sigara yasağı için çarşıda iğne atsan yere düşmüyor ve polis kimseyi uyarmıyor bu ne rezillik
Murat uslu 3 hafta önce
Seçimlerde bu vatandaştan esnaftan çok zor oy alırsınz akp kongreleri serbest devam edin
Ömer 3 hafta önce
Tabi esnafların milletin isyanının an meselesi olduğunu biliyorsunuzya hemen yasak getirinde kendinizce önlem alın
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:05
Güneş 07:27
Öğle 13:16
İkindi 16:22
Akşam 18:54
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@